Գարեգին Ազարյանն ուրախ է տեսնել Դավիթ Հակոբյանի նման մարդկանց
Մարքսիստական կուսակցության նախագահ Դավիթ Հակոբյանը պարտաստակամություն է հայտնել մասնակցելու Երևանի ավագանու աշխատանքներին։ Այս կապակցությամբ մամուլի ասուլիսի ժամանակ ԿԸՀ նախագահ Գարեգին Ազարյանն ասել է, որ «Երևան քաղաքում տեղական ինքանկառավարման մասին» օրենքով սահմանված է, որ մեկ նստաշրջանի ընթացքում նիստերի կեսից ավելիին բացակայելու կամ քվեարկությանը, հանձնաժողովի նիստերին չմասնակցելու դեպքում, ավագանու անդամների ընդհանուր թվի կեսով ընդունված որոշմամբ, ավագանին կարող է տվյալ անդամի լիազորությունները դադարեցնել։
-Երբ որ այդպիսի գործընթացներ տեղի կունենան, և մենք կստանանք Երևանի ավագանու որոշումն այն մասին, որ ՀԱԿ-ի ցուցակից դադարեցվել են ավագանու որոշ անդամների  լիազորությունները, մենք մանդատները, ընտրական օրենսգրքին համապատասխան, կհանձնենք հաջորդ համարներին,- «7օր»-ին ասել է Գ. Ազարյանը։
Ինչ վերաբերում է Դ. Հակոբյանի դիմումին, Գ. Ազարյանն ասել է, որ, ընդհանրապես, դիմում ստանալուց չի ուրախանում, բայց նման մարդկանց ողջունում է.
-Անկախ նրանից, թե քաղաքացին որ ցուցակում է գտնվում, ես միշտ ուրախ եմ՝ տեսնելու այն մարդկանց, ովքեր պատրաստակամ են իրենց բոլոր գործողություններն ուղղելու և գործունեությունը ծավալում են ՀՀ օրենսդրության շրջանակներում։

Гарегин Азарян рад видеть людей подобных Давиду Акопяну
Председатель Марксистской партии Давид Акопян выразил готовность участвовать в работах Совета старейшин Еревана. В связи с этим, во время пресс-конференции председатель ЦИК Гарегин Азаранян сказал, что в соответствии с законом «О местном самоуправлении в городе Ереване» определено, что на протяжении одной сессии в случае отсутствия в более чем половине заседаний или голосований, в случае неучастия в заседаниях комиссии, по решению половины от общего числа членов Совета старейшин, полномочия данного лица могут быть прекращены.
«Когда произойдут подобные события, и мы получим решение Совета старейшин о том, что приостановлены полномочия некоторых членов Совета старейшин из списка АНК, мы передадим мандаты следующим номерам, соответственно избирательному законодательству», - сказал «7or» Г. Азарян.
Что касается обращения Д. Акопяна, Г. Азарян сказал, что вообще, получению обращения не радуется, но приветствует подобных людей.
«Независимо от того, в каком списке находится гражданин я всегда рад видеть тех людей, которые готовы исправить все свои поступки и осуществляют деятельность в рамках законодательства РА».