Սիրիայի հայերը ստանում են ՀՀ անձնագրեր
Հունվարի 17-ին Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունում ՀՀ դեսպանությունում շարունակվեց սիրիահայերին ՀՀ քաղաքացիության անձնագրերի հանձնման արարողությունը:
ՍԱՀ-ում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արշակ Փոլադյանն ավելի քան երեսուն նոր ՀՀ քաղաքացիներին հանձնեց իրենց անձնագրերը:
Հանձնման պաշտոնական արարողությունից հետո, շնորհավորելով նոր քաղաքացիներին դեսպան, Արշակ Փոլադյանը նշեց, որ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի լինելը մեծ պատիվ է յուրաքանչյուր հայի համար: Դեսպանն ընդգծեց նաեւ, որ մազապուրծ սերնդի զավակների համար սա պատմական եւ հիշարժան իրադարձություն է, հույս հայտնելով, որ նրանք հավատարիմ կմնան իրենց տված երդմանը: Ապա դեսպանը ՀՀ նորընծա քաղաքացիներին մաղթեց հաջողություն եւ խաղաղություն, որի կարիքը այս օրերին մեծապես զգում է սիրիահայ համայնքը:
Սիրիայում ՀՀ դեսպանությունում շարունակվում է ՀՀ քաղաքացիների անձնագրերի հանձնումը եւ առաջիկա օրերին սիրիահայ տասնյակ քաղաքացիներ կստանան իրենց անձնագրերը:

Более 30 сирийских армян получили паспорта
Вчера в посольстве Армении в Сирии продолжилась церемония вручения армянских паспортов сирийским армянам.
Чрезвычайный и полномочный посол Армении в Сирии Аршак Поладян вручил более чем 30 гражданам армянские паспорта.
После официальной церемонии, поздравив новых граждан Армении, посол Поладян отметил, что для каждого армянина большая честь быть гражданином Армении. Он также отметил, что для детей спасшегося от гибели поколения это историческое и памятное событие, и выразил надежду, что они останутся верными принесенной клятве. Затем он пожелал новым гражданам удачи и мира, в чем сегодня нуждается армянская община Сирии.