Արցախի նախագահը շնորհավորական ուղերձներ է հղել
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 28-ին շնորհավորական ուղերձներ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին և պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանին` Բանակի օրվա կապակցությամբ, այս մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Սերժ Սարգսյանին հղված ուղերձում ասված է.
«Մեծարգո Սերժ Ազատի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` Բանակի օրվա կապակցությամբ:
Ստեղծվելով մեր ժողովրդի համար օրհասական պահին և թրծվելով պատերազմի բովում` հայոց փառապանծ բանակն անցավ հաղթական ուղի, կարողացավ արժանապատվորեն պաշտպանել մեր անկախությունն ու ազատությունը և այսօր էլ անսասան է պահում հայրենի երկրի սահմանները: Բանակը բոլորիս հպարտությունն է ու պարծանքը, մեր ժողովրդի տասնամյակների մաքառումների մեծագույն ձեռքբերումը:
Եվ այն, որ այսօր ունենք ժամանակակից պահանջներին համապատասխան, հզոր ու մարտունակ բանակ նաև Ձեր անձնական ջանքերի և ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքի շնորհիվ է:
Այս հիշարժան օրը մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և ՀՀ զինված ուժերի ողջ անձնակազմին ու մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ` ի փառս հայ ժողովրդի զորացման ու բարգավաճման»:

Бако Саакян: «Армия - наша всеобщая гордость»
По случаю Дня армии 28 января президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительные телеграммы президенту РА Сержу Саргсяну и министру обороны Сейрану Оганяну.
В телеграмме говорится:
«Многоуважаемый Серж Азатович!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично искренне поздравляю Вас с Днем армии.
Будучи созданной в судьбоносный для нашего народа час и закаленная в горниле войны, славная армянская армия прошла победоносный путь, сумев достойно защитить нашу независимость и свободу. Она и сегодня продолжает сохранять нерушимость границ родной страны. Армия - наша всеобщая гордость, величайшее достижение многолетней борьбы нашего народа.
И то, что сегодня у нас есть соответствующая современным требованиям, сильная и боеспособная армия является также результатом Ваших личных усилий и ежедневной кропотливой работы.
В этот памятный день вновь поздравляю Вас, весь личный состав Вооруженных сил РА и желаю мира, крепкого здоровья, больших успехов во славу усиления и процветания армянского народа».