ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվն է` 2.507.004
Ի կատարումն Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքի 6-րդ հոդվածի 8-րդ մասի` Հանրապետության Նախագահի ընտրությունների ժամանակ` քվեարկության օրվանից առաջ 30-րդ, 20-րդ, 10-րդ և քվեարկության նախորդ օրը, Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությունը հրապարակում է Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը` նշելով նաև յուրաքանչյուր լրացուցիչ ցուցակում ընդգրկված ընտրողների թիվը:
Այսպես, քվեարկության օրվանից 20 օր առաջ Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվն է` 2.507.004, որից.
- այլ համայնքի հաշվառում ունեցող, ըստ հաշվառման վայրի ընտրողների ցուցակից ժամանակավորապես հանված և ըստ քվեարկելու օրը գտնվելու վայրի ընտրական տեղամասի ընտրողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 135,
- Հայաստանի Հանրապետությունում հաշվառում չունեցող, քվեարկության օրը Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվելու վայրի մոտակա ընտրական տեղամասի ընտրողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 2.
-քվեարկության օրը ընտրական տեղամասեր գործուղվող, իրենց հաշվառման վայրի ընտրողների ցուցակից հանված և ընտրական տեղամասում քվեարկող ոստիկանների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 0.
- ստացիոնար բուժում իրականացնող բժշկական հաստատությունում քվեարկությանը մասնակցող ընտրողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 0:

Число избирателей в Армении составляет 2.507.004 человека
Полиция РА опубликовала общее число включенных в регистр избирателей к предстоящим 18 февраля президентским выборам в Армении по состоянию на 19 января.
Так, согласно данным полиции, общее число избирателей, включенных в регистр избирателей Республики Армения, составляет 2.507.004, из которых:
- граждане, состоящие на учете в одних общинах, временно исключенные из списка избирателей по месту учета, но внесенные в дополнительные списки других общин по месту нахождения в день выборов – 135
- граждане, не состоящие на учете в Армении, но включенные в список избирателей близлежащего к месту нахождения избирательного участка в день выборов – 2
- граждане, командированные в день выборов в избирательные участки, исключенные из списка избирателей по месту учета и включенные в дополнительный список голосующих на избирательном участке полицейских – 0
- граждане, включенные в дополнительный список избирателей, находящихся на стационарном лечении – 0.