Արամ Մանուկյան. «Քաղաքական լարվածությունը համաներման հարցով ամենևին չի թուլացել»
-ԵԽԽՎ-ում իրենց գոհունակությունը կհայտնեն համաներման մասին։ Վստահ կնշեն, որ Հայաստանը կրկին մնում է մոնիտորինգի տակ, քանի որ բանաձևերի մեծ մասը չի կատարվել։ Բանաձև կլինի, սանկցիա չի լինի,- պատասխանելով «7օր»-ի՝ «Ի՞նչ ակնկալիքներ ունեք ԵԽԽՎ նստաշրջանից»  հարցին, ասել է ՀԱԿ ներկայացուցիչ Արամ Մանուկյանը։
-Քաղաքական լարվածությունը համաներման հարցով ամենևին չի թուլացել։ Ընդհակառակը, բոլոր ազատ արձակվածները միաձայն երաշխավորում են, որ իրենք պայքարելու են Հայաստանում իշխանափոխության, ժողովրդավարություն և սահմանադրական կարգ հաստատելու համար,- ընդգծել է Արամ Մանուկյանն ու հավելել, թե 25-30 հոգով ավելացավ այն մարդկանց թիվը, որոնք պայքարում էին բանտերից մարդկանց ազատ արձակելու համար։
-Որակյալ պայքարողներ հայտնվեցին մեր շարքերում։ Համառ, գաղափարական, պինդ և գրագետ տղաներ համալրեցին մեր շարքերը։

Арам Манукян: «Вопрос об амнистии вовсе не ослабил политическую напряженность»
«В ПАСЕ выразят свою удовлетворенность относительно амнистии. Уверенно отметят, что Армения снова остается под мониторингом, поскольку большая часть резолюций не выполнена. Будет резолюция - санкции не будет», - сказал представитель АНК Арам Манукян, отвечая на вопрос «7or», о том какие у него ожидания от сессии ПАСЕ.
«Вопрос об амнистии вовсе не ослабил политическую напряженность. Напротив, все выпущенные на свободу люди в один голос заявляют и гарантируют, что они будут бороться за смену власти, демократию и утверждение конституционного порядка», - подчеркнул Арам Манукян, добавив, что на 25-30 человек увеличилось число борцов за освобождение людей из тюрем».
«Качественные борцы появились в наших рядах. Смелые, идейные, крепкие и грамотные парни пополнили наши ряды», отметил он.