Բակո Սահակյանն այցելել է ՊԲ հատուկ ստորաբաժանումների զորամասերից մեկը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 11-ին այցելել է Պաշտպանության բանակի հատուկ ստորաբաժանումների զորամասերից մեկը, ծանոթացել զինվորների առօրյային եւ արժեքավոր նվերներ հանձնել մի խումբ զինծառայողների: Այս մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
ԼՂՀ զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատարը կարեւորել է հատուկ ստորաբաժանումների դերակատարությունը Արցախի պաշտպանունակության մակարդակը բարձր պահելու գործում՝ հավելելով, որ զորքերի այս տեսակի մարտական պատրաստականության շարունակական բարձրացումը այսուհետ էլ լինելու է բանակի հրամանատարության եւ երկրի ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում:
Նախագահին ուղեկցում էին պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, Պաշտպանության բանակի բարձրագույն հրամանատարական կազմի ներկայացուցիչներ, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха посетил одну из воинских частей особого назначения
11 февраля президент Республики Арцах Бако Саакян посетил одну из воинских частей особого назначения Армии обороны, ознакомился с бытом солдат и вручил группе военнослужащих ценные подарки.
Верховный главнокомандующий Вооруженных сил НКР отметил важную роль особых подразделений в деле поддержания высокого уровня обороноспособности Арцаха, добавив, что последовательное повышение боевой подготовки этого вида войск и впредь будет в центре внимания командного состава армии и руководства страны.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, Бако Саакяна сопровождали министр обороны Мовсес Акопян, представители высшего командного состава Армии обороны и другие должностные лица.