Ռոբերտ Քոչարյանը չի մասնակցելու նախագահական այս ընտրությունների քվեարկությանը
Մեր ունեցած տեղեկություններով՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը փետրվարի 18–ին չի՛ գնալու ընտրատեղամաս և չի՛ մասնակցելու նախագահական ընտրությունների քվեարկությանը՝ այդպիսով իր վերաբերմունքը ցույց տալով այս անլուրջ ընտրությունների նկատմամբ։
Առավել ստույգ տեղեկություն ստանալու նպատակով «7 օրը» կապվել է Ռ. Քոչարյանի գրասենյակի պատասխանատու Վիկտոր Սողոմոնյանի հետ։ Նա հաստատեց, որ Ռոբերտ Քոչարյանն իրոք չի քվեարկելու։
–Պարոն Քոչարյանն այժմ հանրապետությունում չէ, և կարծում եմ՝ փետրվարի 18–ին էլ չի լինելու։ Ամենայն հավանականությամբ, առաջիկա մեկ շաբաթվա ընթացքում չի լինի Հայաստանում,–ասաց Վ. Սողոմոնյանը։
Մեր հարցին՝ սա զուգադիպությու՞ն, թե՞ յուրատեսակ բոյկոտ համարենք, նա հետևյալ կերպ արձագանքեց.
–Ես չեմ կարող, ճիշտն ասած, այդ հարցին պատասխանել։ Համենայնդեպս, փաստն այն է, որ նա այս օրերին հանրապետությունում չէ։
Ի դեպ, առաջին անգամն է, որ պաշտոնաթողությունից հետո Ռոբերտ Քոչարյանը չի մասնակցում համապետական ընտրության քվեարկությանը։

Роберт Кочарян не будет голосовать на президентских выборах
По имеющейся у нас информации, второй президент Армении Роберт Кочарян не будет голосовать на президентских выборах, продемонстрировав тем самым свое отношение к несерьезности данного процесса.
Для получения более точной информации «7or.am» связался с пресс-секретарем Роберта Кочаряна – Виктором Согомоняном, который подтвердил, что Роберт Кочарян и в самом деле не будет голосовать.
«Господин Кочарян сейчас не в стране. Думаю, что он не будет здесь и 18 февраля. Скорее всего, он будет отсутствовать в стране в течение всей ближайшей недели», - заявил Виктор Согомонян.
На вопрос о том, можно ли считать это демонстрацией или своеобразным бойкотом, он ответил следующим образом:
«Честно говоря, я не могу ответить на этот вопрос. Так или иначе, факт остается фактом – в эти дни он отсутствует в стране».
Отметим, что Роберт Кочарян впервые после ухода со своего поста не будет участвовать в голосовании на общереспубликанских выборах.