Երևանում ցուցարարների նկատմամբ ուժ է կիրառվել
Այսօր առավոտյան Արմենիա-Մարիոթ հյուրանոցի առաջ ջավախահայերի և հայաստանյան երիտասարդական և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների մի ստվար խումբ բողոքի ցույց է կազմակերպել նույն հյուրանոցում հանգրվանած Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի դեմ՝ Վրաստանի իշխանությունների կողմից Ջավախքում իրականացվող հակահայկական քաղաքականության պատճառով։
Ցուցարարները նպատակ են ունեցել դիմում-բողոք ներկայացնել Սահակաշվիլիին, սակայն տարածքը շրջափակած ոստիկանները ուժի կիրառմամբ նրանց հեռացրել են հյուրանոցի շրջակայքից։ Ցուցարարների և ոստիկանության միջև սկսվել է քաշքշուկ։
Ցուցարարներին սատարելու նպատակով նրանց է միացել նաև ՀՅԴ Հայ դատի գրասենյակի պատասխանատու Կիրո Մանոյանը, որի նկատմաբ նույնպես ոստիկանները ուժ են կիրառել։
«Այս ամենի մեղավորները ոստիկանները չեն, այլ նրանց հրահանգ տվողները»,- «7օր»-ին հայտարարել է Կիրո Մանոյանը։

В Ереване в отношении демонстрантов была применена сила
Сегодня утром перед гостиницей «Мариотт-Армения» большая группа представителей молодежных и общественных армянских организаций и армян Джавахка по причине антиармянской политики, проводимой в Джавахке,  провела акцию протеста против президента Грузии Михаила Саакашвили, разместившегося в этой же гостинице.
Демонстранты хотели передать Саакашвили заявление-жалобу, однако окружившие территорию полицейские с применением силы удалили их оттуда. Между полицейскими и демонстрантами возникла потасовка.
С целью содействия демонстрантам к ним присоединился и ответственный офисом Ай Дата АРФД Киро Маноян, в отношении которого полицейские применили силу.
«Виновными всего этого являются не полицейские, а отдавшие им санкцию люди», - заявил «7or» Киро Маноян.