Գագիկ Մինասյանի տնտեսական կանխատեսումները
-Տարեվերջին մեր տնտեսական անկման ցուցանիշը շատ ավելի փոքր կլինի, քան 10%-ը։ Ի դեպ, այս կարծիքին է նաև Արժույթի միջազգային հիմնադրամի երևանյան գրասենյակի ղեկավարը։ Այս ցուցանիշը ԱՊՀ երկրների համար միջին կլինի։ Միաժամանակ, ավանդաբար Հայաստանում գնաճը շատ ավելի ցածր է եղել, քան ԱՊՀ երկրներում։ Եթե անցյալ տարի մենք ապահովել ենք գնաճի ընդամենը 5,2%, ապա ԱՊՀ երկրներում 10%-ից ավելի է եղել։ Կարծում եմ, որ այս տարի ևս մեզ կհաջողվի գնաճն ապահովել բյուջեով ծրագրվածի շրջանակներում, այսինքն՝ մինչև 4,5%,- ՄԱԱ-ում հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը՝ խոսելով Ազգային վիճակագրական ծառայության օպերատիվ տվյալների համաձայն ՀՀ ՀՆԱ-ի՝ ընթացիկ տարվա 5 ամսվա ընթացքում 15,7 %-ով նվազման մասին։
Հիշեցնենք, որ ընդամենը մեկ ամիս առաջ՝ մայիսի 22-ին, «Փաստարկ» մամուլի ակումբում հրավիրված ասուլիսի ժամանակ Գ. Միանսյանը հայտարարել էր, որ 4-րդ եռամսյակից հետո Հայաստանում տեղի կունենա տնտեսության առողջացում և տարեվերջին արդեն մեր երկիրը դուրս կգա ճգնաժամի փուլից, ու կսկսվի տնտեսական զարգացման փուլը։

Экономические прогнозы Гагика Минасяна
«К концу года показатель нашего экономического спада будет намного меньше, чем 10%. Кстати, того же мнения глава ереванского офиса Международного Валютного Фонда. Этот показатель будет средним для стран СНГ. В то же время, в Армении традиционно рост цен был ниже, чем в странах СНГ. Если в прошлом году мы обеспечили рост цен всего на 5,2%, то в странах СНГ этот показатель был больше 10%. Думаю, что в этом году нам также удастся обеспечить рост цен в рамках запланированных бюджетом, то есть до 4,5%», - сказал во время пресс-конференции, созванной в Национальном пресс-центре, председатель постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Гагик Минасян, говоря об оперативных данных Национальной статистической службы, согласно которым на протяжении пяти месяцев текущего года ВВП РА снизился на 15,7%.
Напомним, что всего месяц назад, во время созванной 22 мая в клубе «Пастарк» пресс-конференции, Гагик Минасян заявлял, что после 4-го трех месяцев в Армении произойдет оздоровление экономики и к концу года наша страна уже выйдет из этапа кризиса, и начнет этап экономического развития.