Հովիկ Աբրահամյան. «ԱԺ-ի լուծարումը հակասահմանադրական է»
Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան օրվա առթիվ այսօր Եռաբլուր է այցելել նաեւ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Նա «Yerkir.am»-ի հետ զրույցում նախ չի համաձայնել այն դիտարկմանը, թե խորհրդարանական ընդդիմության հետ բանակցությունները ձախողվեցին, և նկատել է, որ իրենք բազմիցս են ասել՝ ցանկացած պահի պատրաստ են նստել սեղանի շուրջ և շարունակել քննարկումները:
«Ես համարում եմ, որ քննարկումներն ավարտված չեն, առավել ևս` ձախողված չեն»,-հայտարարել է ԱԺ նախագահը:
Նա ընդգծել է, որ ԱԺ-ի լուծարումը հակասահմանադրական է և, բացառությամբ այս հարցի, իրենք պատրաստ են բարձրացված մյուս հարցերի շուրջ քննարկել կամ բանակցել:
Հովիկ Աբրահամյանը հայտարարել է նաև, որ առաջարկել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ ստեղծել սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողով, որտեղ կքննարկվեն բոլոր քաղաքական ուժերի առաջարկությունները, այդ թվում` «Ժառանգության» և ՀՅԴ-ի:

Овик Абрамян: «Распускать Национальное собрание – антиконституционно»
Говоря в беседе с «Yerkir.am» о переговорах с оппозицией, спикер НС РА Овик Абрамян выразил несогласие с мнением, согласно которому переговоры зашли в тупик или провалились. По его словам, власти не раз подчеркивали, что готовы в любой момент сесть за стол переговоров и вести обсуждения.
«Я не считаю, что переговоры завершены, тем более провалены»,- заявил спикер НС.
Кроме того, Абрамян подчеркнул, что распускать Национальное собрание  – антиконституционно. Он отметил, что власть готова обсудить все поднятые оппозицией вопросы, помимо этого.
Овик Абрамян заявил также, что предложил создать комиссию по конституционным реформам под председательством Раффи Ованнисяна, где будут обсуждены предложения всех политических сил РА, в том числе «Наследия» и АРФД.