Բակո Սահակյանը հանդիպել է Երևանի պետական համալսարանի պատվիրակության հետ
ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 27-ին հանդիպում է ունեցել Երևանի պետական համալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում գիտության և կրթության զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
ԼՂՀ ղեկավարը կարևորել է Երևանի պետական համալսարանի դերը հայրենի գիտության և կրթության զարգացման գործում:
Նախագահն ընդգծել է Հայաստանի Մայր բուհի հետ Արցախի պետական համալսարանի սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը՝ համարելով այն մեր երկրում գիտության և կրթության զարգացման կարևոր գործոններից մեկը:
Հանդիպմանը ներկա են գտնվել ԼՂՀ գիտության և կրթության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը և Արցախի պետական համալսարանի ռեկտոր Ստեփան Դադայանը:

Бако Саакян встретился с делегацией Ереванского государственного университета
27 июня Президент НКР Бако Саакян встретился с делегацией, возглавляемой ректором Ереванского государственного университета Арамом Симоняном.
На встрече обсуждались вопросы, касающиеся развития науки и образования в Арцахе.
Глава государства отметил важную роль Ереванского государственного университета в развитии отечественной науки и образования.
Президент подчеркнул необходимость тесного сотрудничества Арцахского государственного университета с альма-матер Армении, считая это одним из важных факторов развития науки и образования в нашей стране.
На встрече присутствовали министр науки и образования НКР Владик Хачатрян и ректор Арцахского государственного университета Степан Дадаян.