Արմեն Մարտիրոսյան. «Հնարավոր է, որ փաթեթը քվեարկության չգա»
-Հնարավոր է, որ փաթեթը քվեարկության չգա: Սակայն, առաջինից երկրորդ ընթերցում մեղմացված տարբերակ պետք է ներկայացվեր։ Հիմա, հնարավոր է, երկրորդ ընթերցման ժամանակ արդեն ամբողջովին չեզոք տարբերակ ներկայացվի,- «7օր»-ին ասել է ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Արմեն Մարտիրոսյանը՝ խոսելով ՀՀ կառավարության կողմից ԱԺ ներկայացված, այնուհետև 15 օրով հետաձգված «Հարկային փաթեթի» վերաբերյալ։
Նա, այնուամենայնիվ, նշել է, որ «Ժառանգություն» խմբակցությունը նույնիսկ մեղմ տարբերակին կողմ չի քվեարկելու, քանի որ ընդհանրապես դեմ է հարկային տեսուչի գաղափարին։
-Եթե այնտեղ մի քանի օրենք կա, որոնց վերաբերյալ մենք դրական ենք արտահայտվել, ապա հարկերի մասին և ակցիզային հարկի մասին օրենքներին դեմ էինք,- ասել է նա։
Փաթեթում փոփոխություններ կատարելու վերաբերյալ «Ժառանգություն» խմբակցության հետ որևէ քննարում չի եղել։

Армен Мартиросян: «Возможно, что пакет не будет поставлен на голосование»
«Возможно, что пакет не будет поставлен на голосование. Однако, с первого на второе голосование должен был быть представлен смягченный вариант. Сейчас возможно, что во время второго чтения будет представлен уже полностью нейтральный вариант», - сказал руководитель фракции «Наследие» НС Армен Мартиросян, говоря о представленном в НС со стороны правительства «Налоговом пакете» , который был отложен на 15 дней.
Он, тем не менее, отметил, что фракция «Наследие» не проголосовала даже за смягченный вариант, поскольку  была против идеи налогового инспектора.
«Если там есть несколько законов, относительно которых мы положительно отозвались, то мы были против законов о налогах и акцизных налогах. Каких-либо обсуждений с фракцией «Наследие» относительно внесения изменений в пакете не было» , сказал он.