«Ա1+»–ի տնօրեն. «Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հացադուլը ռացիոնալ քայլ չէր»
Այսօր հրավիրված ասուլիսում «Ա1+» հեռուստաընկերության տնօրեն Մեսրոպ Մովսիսյանը հայտարարել է, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հացադուլը ռացիոնալ քայլ չէր։
Ինչպես արդեն երևում է, հացադուլը կամ ծոմը ոչ մի բանի չբերեց,–նշել է նա։
Բանախոսը նաև ավելացրել է, որ Երևանի ավագանու ընտրություններում «Ժառանգության» ներկայացրած «Բարև Երևան» դաշինքի ցուցակում տեսնելով իր անունը, այն էլ՝ 3–րդ տեղում,  անակնկալի է եկել։
«Ա1+»-ը բաժանեք իմ անձից։ Ես ունեմ իմ իրավունքները՝ որպես ՀՀ քաղաքացի: Ժողովրդական շարժման այդ ցանկում ներգրավվել եմ որպես անձ: Ես երբեք ման չեմ եկել ցուցակներ, և դա իմ անձի դեմ է, բայց եթե կա ժողովրդական պահանջ, պատրաստ եմ պաշտպանել ժողովրդի իրավունքը,-ավելացրել է նա։

Голодовка Раффи Ованнисяна не была рациональным шагом – директор «А1+»
Голодовка Раффи Ованнисяна не была рациональным шагом. Об этом во время пресс-конференции заявил директор телекомпании «А1+» Месроп Мовсисян.
«Как видим, голодовка или пост ни к чему не привели», – добавил он.
По словам Мовсисяна, внесение его имени в предвыборный список блока «Здравствуй, Ереван!», к тому же на 3-й строчке, было для него неожиданностью.
«Прошу разделять меня от “А1+”. У меня есть права как у гражданина РА. В список народного движения я включен как частное лицо. Я никогда не стремился к этому, но если на это есть общественный спрос, то я готов защитить права народа»,- отметил Мовсисян.