Նիկոլ Փաշինյանի խափանման միջոցը կընտրվի վաղը
Երևանի Կենտրոն և Նորք- Մարաշ համայնքների ընդհանուր իրավասության դատարանը Նիկոլ Փաշինյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ դատական նիստի շարունակությունը հետաձգել է մինչև հուլիսի 3-ի ժամը 14։30-ը։ Ինչպես «7 օր»-ի հետ զրույցում սաել է Նիկոլ Փաշինյանի փաստաբան Արթուր Գրիգորյանը, պաշտպանող կողմը միջնորդել է դատարանին, արդեն կալանավորված մարդու նկատմամբ ևս մեկ անգամ չքննարկել կալանավորման հարցը, սակայն դատարանը մերժել է այդ միջնորդությունը։
Նյութերին ավելի լավ ծանոթանալու և պրոցեսին պատրաստվելու նպատակով պաշտպանության կողմը միջնորդել է դատարանին նիստը հետաձգելու խնդրանքով։ Դատարանը որոշել է նիստը շարունակել հուլիսի 3-ին, ժամը 14։30-ին։

Мера пресечения в отношении Никола Пашиняна будет выбрана завтра
Суд общей юрисдикции общин Кентрон и Норк-Мараш Еревана отложил продолжение судебного заседания относительно определения меры пресечения в отношении Никола Пашиняна до 3 июля, в 14:30. Как сказал в беседе с «7or» адвокат Н. Пашиняна Артур Григорян, сторона защиты ходатайствовала суду не обсуждать вопрос ареста относительно уже арестованного человека, однако суд отклонил это ходатайство
С целью детального ознакомления с материалами и подготовки к процессу сторона защиты ходатайствовала суду с просьбой об отложении судебного заседания. Суд решил продолжить заседание 3 июля, в 14:30.