Դավիթ Հակոբյանը հանրահավաքին չի մասնակցի
-Ես միակն եմ քաղաքական դաշտում, որ ողջունել եմ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի վերադարձը մեծ քաղաքականություն, և նրա քաղաքական դիմանկարը ձևավորել եմ միայն դրական վեկտրով։ Ինչ մնում է նրա տակտիկական սխալներին, որպես մի կոալիցիայի անդամ՝ ես հանդես եմ եկել ազատ դեմոկրատական սկզբունքներով։ Երբեք ինքը, նրա անձը ինձ դիտողություն չի արել։ Ինչ վերաբերում է նրա «мелкий фраерок»-ներին, որոնք պղտոր ջրում ձուկ են ուզում որսալ, ես ընդհանրապես արհամարհում եմ նրանց։ Ես նրան հիմնականում հարվածել եմ սխալ կադրային քաղաքականության համար։ Կադրային քաղաքականությունը վեր է ամեն ինչից։ Հենց կադրային քաղաքականությունն է որոշում՝ դա կլինի ՀՀՇ-ակա՞ն ընդդիմություն, թե՞ կվերածվի համազգային ընդդիմության,- իր և Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հարաբերությունների մասին խոսելիս ասել է Դավիթ Հակոբյանը։
Նա նաև նշել է, որ Հայ ազգային կոնգրեսի հուլիսի 2-ի հանրահավաքին ինքը չի մասնակցելու, քանի որ սեպտեմբերի 15-ից հետո իրեն արդեն իսկ ձայնազուրկ են արել.

Давид Акопян не примет участия в митинге
«Я единственный в политическом поле, кто приветствовал возвращение Левон Тер-Петросяна в большую политику, и его политический портрет формировал только положительным вектором. Что касается его тактических ошибок, как член одной коалиции я выступал со свободными демократическими принципами. Никогда он мне не делал замечания. Что касается его «мелких фраерков», которые хотят поймать рыбу в мутной воде, я вообще игнорирую их. Я в основном наносил удары им за неправильную кадровую политику. Кадровая политика превыше всего. Именно кадровая политика решает, будет ли это АОД-овская оппозиция или перерастет в общенациональную оппозицию», - сказал Давид Акопян, говоря об его отношениях с Левоном Тер-Петросяном.
Он также отметил, что он не примет участия на митинге Армянского Национального Конгресса 2-го июля, поскольку с 15 сентября его уже лишили голоса.