Վահագն Խաչատրյան. «Ամառը քաղաքական առումով ավելի թեժ կլինի»
-Աբովյան փողոցում տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ ոստիկանության տարածած հաղորդագրությունը ևս մեկ անգամ ապացուցում է, որ իշխանություն գոյություն չունի,-հայտարարել է ՀԱԿ ներկայացուցիչ, Երևանի նախկին քաղաքապետ Վահագն Խաչատրյանը։ Նա ասել է նաև, թե այդ միջադեպի մասին կոնգրեսը պաշտոնական հաղորդագրություն կտարածի՝ ավելի մանրամասն ներկայացնելով եղածը։
-Իմ գնահատականներով ՝ամառը քաղաքական առումով ավելի թեժ կլինի։ Արտաքին քաղաքական գործընթացների կապակցությամբ այստեղ, հաստատ, արձագանքներ կլինեն,- ասել է Երևանի նախկին քաղաքապետը, ապա շարունակել,- հանգիստ կյանքով ապրելու հնարավորություն ենք ունենալու միայն այն ժամանակ, երբ իսկապես ՀՀ-ում ձևավորված լինի մի նորմալ իշխանություն, որի գործողությունների մեջ տրամաբանություն կտեսնենք, որի գործողությունները հասանելի կլինեն քաղաքացիներին։
Բանախոսն ասել է, թե վերոնշյալից ելնելով՝ այս երկու ամիսների ընթացքում «հանդիպելու առիթներ շատ կունենանք՝ «շոգ» քաղաքական գործունեությամբ զբաղվելու համար»։

Ваагн Хачатрян: «В политическом смысле лето будет жарче»
«Информация, распространенная полицией относительно инцидента, произошедшего на улице Абовяна, еще раз доказывает, что власть не существует, - заявил представитель АНК, бывший мэр Еревана Ваагн Хачатрян. Он сказал также, что конгресс распространит официальное сообщение об инциденте, более подробно представив произошедшее.
«По моим оценкам, в политическом смысле лето будет жарче. В связи с процессами внешней политики здесь, точно, будут реакции», - сказал бывший мэр Еревана и продолжил: «Только в то время у нас будет возможность жить спокойной жизнью, когда в РА действительно будет образована нормальная власть, в деятельности, которых увидим логику, деятельность которых будет понятна гражданам.
Докладчик сказал, что исходя из вышеуказанного, на протяжении этих двух месяцев «у нас будет много поводов для встречи, для занятий «горячей» политической деятельностью».