Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար. «Մեզանում գնալով ավելանում է քաղաքական ծաղրածուների քանակը»
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը՝ 2rd.am կայքում արձագանքել է մամուլում տեղ գտած այն հրապարակումներին, ըստ որի՝ ՌԴ դատախազությունում հայց է ներկայացված ընդդեմ Ռոբերտ Քոչարյանի.
«Ես միայն նախօրեին եմ ծանոթացել այդ «ցնցող» լուրին: Անկեղծ ասած, մինչև հիմա էլ չգիտեմ. արդյո՞ք արժե արձագանքել դրան, որովետև այս աստիճանի հիմարության հազվադեպ կարելի է հանդիպել: Հենց սկսում ես մտածել դրա շուրջ ու վերլուծել այդ լուրի էությունը՝ ակամա ծիծաղում ես: Պատկերացնո՞ւմ եք, որ ՀՀ որևէ քաղաքացի այսպես կոչված «ստացման հաստատումով» նամակ գրի ՀՀ դատախազությանը՝ պահանջելով գործ հարուցել որևէ այլ պետության նախկին նախագահի, ասենք՝ Ջորջ Բուշի դեմ:
Հետո, երբ նրան փոստով կառաքեն ստացման հաստատումը, հայտարարի, թե Բուշի գործերը քննվում են ՀՀ դատախազությունում: Ես հոգեբույժ չեմ, և կարող եմ միայն ենթադրել, թե ինչ է կատարվում այդ քաղաքացու գլխում: Ցավոք, նույնը վերաբերվում է այն սակավաթիվ լրագրողներին և քաղաքական գործիչներին, որոնք ամենայն լրջությամբ վերլուծում են այս լուրը ու հանգում «ցնցող» եզրակացությունների:
Հասկանալի է, որ Ռոբերտ Քոչարյանի դեմ այսպես կոչված «կոմպրոմատի» երկար տարիներ տևող անարդյունք փնտրտուքը ստիպում է ոմանց պրիմիտիվ հնարքներ բանեցնել ու նման տխմարություններ հորինել: Ցավալի է սակայն, որ մեզանում գնալով ավելանում է քաղաքական ծաղրածուների քանակը»:

Пресс-секретарь Роберта Кочаряна: «У нас становится всё больше политических клоунов»
Руководитель канцелярии второго президента РА Роберта Кочаряна – Виктор Согомонян – в беседе с «2rd.am» прокомментировал появившиеся в прессе публикации, согласно которым Генпрокуратура России ведет антикоррупционное дело, в котором фигурирует имя Роберта Кочаряна.
«Я только накануне ознакомился с этой «сенсационной» новостью. Честно говоря, до сих пор не знаю, стоит ли реагировать на данную информацию, поскольку с подобного рода чушью сталкиваешься не часто. Когда начинаю думать об этом и пытаюсь анализировать суть данной информации, невольно начинаю смеяться. Можете себе представить, чтобы какой-либо гражданин РА написал в прокуратуру страны письмо с так называемой «распиской о получении», требуя возбудить уголовное дело против экс-президента другого государства, скажем, Джорджа Буша? А после того, как получил расписку, он заявил, что дело Буша рассматривается в прокуратуре РА. Я не психиатр, и могу только предполагать, что творится в голове подобного гражданина.
К сожалению, то же самое касается и тех немногочисленных журналистов и политических деятелей, которые со всей серьезностью анализируют данную информацию и приходят к «сенсационным» выводам. Понятно, что безрезультатный многолетний поиск «компромата» на Роберта Кочаряна вынуждает некоторых идти на примитивные шаги и придумывать подобные глупости. Жаль, что у нас становится всё больше политических клоунов».