Լ. Զուրաբյան. «Իշխանությունները կատարեցին հերթական աղաղակող հանցագործությունը»
-Մեր կարծիքով՝ արտառոց դեպքեր են պատահել,- հրավիրված մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանը։ - Հուլիսի 5-ին՝ Սահմանադրության օրը, Հայաստանի իշխանությունները կատարեցին հերթական աղաղակող հանցագործությունը երկրի քաղաքացիների ազատությունների և տարրական իրավունքների դեմ։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 5-ին ձերբակալվել է ՀԱԿ երիտասարդ ակտիվիստ Տիգրան Առաքելյանը, ով հուլիսի 1-ին թռուցիկներ է բաժանել և իրազեկել հուլիսի 2-ին կայանալիք հանրահավաքի մասին։ Նա  մեղադրվում է ոստիկանների նկատմամբ բռնություն կատարելու համար։
-Այսպիսով, քաղբանտարկյալների թիվը դարձավ 20։ Սա ևս մեկ ապացույց է, որ իշխանությունները որևէ կերպ չեն ցանկանում դադարեցնել պատերազմը սեփական ժողովրդի դեմ,- հայտարարել է Լ. Զուրաբյանը։

Л. Зурабян: «Власти совершили очередное вопиющее преступление»
«По нашему мнению, произошли чрезвычайные происшествия», - заявил координатор АНК Левон Зурабян на созванной пресс-конференции 5-го июля. «В день Конституции Армении, власти Армении совершили очередное вопиющее преступление против свобод и элементарных прав граждан страны», - заявил он.
Напомним, 5-го июля был арестован молодой активист АНК Тигран Аракелян, который 1-го июля распространял листовки и информировал о предстоящем 2-го июля митинге. Он обвиняется в применении насилия в отношении полицейских.
«Таким образом, число политзаключенных достигло 20. Это еще одно доказательство того, что власти никоим образом не желают прекратить войну против собственного народа», - заявил Л.Зурабян.