Իգոր Մուրադյան. «Երբ ոչնչացվեցին Ջուղայի խաչքարերը, պետք է դադարեցնեինք բոլոր շփումները Ադրբեջանի հետ»
-Մենք մեղավոր ենք։ Մենք չենք բարձրացնում ոչ մի փաստարկ, որ ունենք։ Մենք ո՛չ խոսում ենք փախստականների, ո՛չ կորցրած տարածքների, ո՛չ մի բանի մասին,- պատասխանելով «7օր»-ի՝ «Որքանո՞վ է ճիշտ ընտրված Ադրբեջանի հետ ժողովրդական դիվանագիտության այս ձևը» հարցին՝ ասել է քաղաքագետ Իգոր Մուրադյանը։
Նա նշել է, թե Ջուղայի խաչքարերի ոչնչացումից հետո  պետք էր դադարեցնել  ցանկացած շփում Ադրբեջանի հետ, մինչև հարցը չպարզաբանվեր։
-Մենք  լիարժեք իրավունք ունեինք։ Մենք դա չարեցինք, ու չենք պատրաստվում անել։ Շատ բան դեռ կոչնչացվի։ Չլսված բան է՝ Բաքվում ոչնչացրել են հայկական գերեզմանոցը,- հավելել է քաղաքագետը։

Игорь Мурадян: «Когда были уничтожены хачкары Джуги, надо было прекратить все контакты с Азербайджаном»
«Мы виноваты. Мы не поднимаем ни один из фактов, которые мы имеем. Мы ни о чем не говорим, ни о беженцах, ни о потерянных территориях», - сказал Игорь Мурадян,  отвечая на вопрос «7or» о том, насколько правильно выбран данный вид народной дипломатии с Азербайджаном.
Он отметил, что надо было прекратить все контакты с Азербайджаном, когда были уничтожены хачкары Джуги, до тех пор, пока вопрос не будет прояснен.
«У нас есть полное право. Мы этого не делали, и не готовимся делать. Еще много чего будет уничтожено. Неслыханная вещь, в Баку было уничтожено армянское кладбище», - добавил Игорь Мурадян.