ՀՌԱԿ ատենապետը «Նաիրիտին» պա՞րտք է
Կենտրոն-Նորք-Մարաշ համայնքների ընդհանուր իրավասության դատարանում 08.07.2009թ. տեղի է ունեցել դատական նիստ (դատավոր՝ Ռուբեն Ափինյան)՝ «Նաիրիտ Գործարան» ՓԲԸ կողմից ներկայացված գումարի բռնագանձման պահանջի մասին հայցով: Պատասխանող կողմը՝ «Ջանկօգ-քիմ» ՍՊԸ ներկայացուցիչը, դատական նիստին չի ներկայացել:
Դատարանը որոշում է կայացրել «Ջանկօգ-քիմ» ՍՊԸ-ի նկատմամբ հետախուզում հայտարարելու մասին:
Ըստ «Նաիրիտ Գործարան» ՓԲԸ-ի տրամադրած տեղեկանքի՝ «Ջանկօգ-քիմ» ՍՊԸ-ի հիմնադիր և գլխավոր տնօրեն է հանդիսացել Հարություն Առաքելյանը /անձ. ԱԱ0294845, բնակության հասցե՝ ք. Երևան, Զաքյան 1 փակուղի, 1-12/:
Նշենք, որ «7օր»-ի հետ զրույցում Հարություն Առաքելյանն ասել էր, թե ինքը որևէ պարտք չունի «Նաիրիտին»։ Այս հայտարարության վերաբերյալ «Նաիրիտ Գործարան» ՓԲԸ-ի հասարակայնության և ԶԼՄ-ների հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Հարությունյանը «7օր»-ի թղթակցին ասել է, թե Հ. Առաքելյանը 6 մլն դրամի չափով պարտք ունի, և դիմել  են դատարան.
-Եթե նա դատարանում կկարողանա ապացուցել, որ պարտք չունի, մենք կասենք «ներողություն»,- ասել է Ա. Հարությունյանը։

Лидер ЛДПА задолжал «Наириту»?
В суде общей инстанции общин Центр-Норк-Мараш 08.07.2009 г. состоялось судебное заседание (судья - Рубен Апинян) по иску ЗАО «Завод Наирит» с требованием о конфискации. Сторона-ответчик - представитель ООО «Джанког-хим» на заседание не явился.
Суд принял решение об объявлении розыска в отношении  ООО «Джанког-хим».
Согласно представленной ЗАО «Завод Наирит» информации, основателем и генеральным директором ООО «Джанког-хим» являлся Арутюн Аракелян (пасп. АА 0294845, прожив. по адресу г. Ереван, переулок Закяна 1, 1-12).
Отметим, что в беседе с «7or» Арутюн Аракелян сказал, что он не имеет никакой задолженности перед «Наиритом». По поводу этого заявления руководитель службы по связям с общественностью и СМИ ЗАО «Завод Наирит» Ануш Арутюнян сказала корреспонденту «7or», что у А.Аракеляна имеется задолженность в размере 6 млн. драмов, и они обратились в суд.
«Если в суде он сможет доказать, что не имеет долгов, то мы скажем ему «извините», - сказала А.Арутюнян.