«Led Zeppelin»-ի բաս-կիթառահարը կձայնագրվի օպերային երգչի հետ
«Led Zeppelin»-ի նախկին բաս-կիթառահար Ջոն Պոլ Ջոնսը կմասնակցի ուելսցի տենոր Վին Էվանսի նոր նյութերի ձայնագրությանը։ Այս մասին հաղորդում է «The Sun»-ը։
Էվանսը Մեծ Բրիտանիայում հայտնի է «Gocompare.com» կայքի գովազդային հոլովակների օպերային երգիչ Ջիո Կոմպարիո կատակերկագան դերով, կայք, որից օգտվողները կարող են համեմատել տարբեր ապրանքների և ծառայությունների գները։ Նրա մասնակցությամբ գովազդները կարող եք դիտել այստեղ՝ http://www.gocompare.com/gio-compario/
Ըստ թերթի՝ երաժիշտները ծանոթացել և համագործակցության մասին պայմանավորվել են Լոնդոնում, «Աննա Նիկոլ» նոր մյուզիքլի փորձերի ժամանակ, որի հիմքում հանգուցյալ ֆոտոմոդել Աննա Նիկոլ Սմիթի կենսագրությունն է։ Թե հատկապես ինչպես են համագործակցելու Ջոնսը և Էվանսը, չի հաղորդվում։ Սակայն թերթն ընդգծում է, որ «Led Zeppelin»-ի բաս-կիթառահարը «միակ մարդն է, ով ընդունակ է բոլոր ժամանակների ամենանյարդայնացնող գովազդի երգչից վերստին հարգելի երաժիշտ դուրս բերել»։
1980թ. «Led Zeppelin»-ի լուծարումից հետո  Ջոն Պոլ Ջոնսը թողարկել է մի քանի սոլո-ալբոմ, ինչպես նաև որպես պրոդյուսեր համագործակցել է մեծաթիվ երաժիշտների հետ, այդ թվում՝ Դիմանադա Գալասի, «R.E.M.», «Foo Fighters», «Heart», «The Mission» և այլ խմբերի։

Басист «Led Zeppelin» запишется с оперным певцом из рекламы
Бывший бас-гитарист «Led Zeppelin» Джон Пол Джонс примет участие в записи нового материала уэльского тенора Винна Эванса, сообщает «Lenta.ru» со ссылкой на таблоид «The Sun».
Эванс известен в Великобритании по комедийной роли оперного певца Джио Компарио из серии рекламных роликов сайта Gocompare.com, где пользователи могут сравнить цены на те или иные товары и услуги.
По сведениям газеты, музыканты познакомились и договорились о сотрудничестве во время репетиций в Лондоне нового мюзикла «Анна Николь», основанного на биографии покойной фотомодели Анны Николь Смит. В чем именно будет заключаться сотрудничество Джонса и Эванса, не сообщается, однако «The Sun» заключает, что басист «Led Zeppelin» является «единственным человеком, способным превратить певца из самой раздражающей рекламы всех времен во вновь уважаемого музыканта».
После распада «Led Zeppelin» в 1980 году Джон Пол Джонс выпустил несколько сольных альбомов, а также сотрудничал в качестве продюсера с большим количеством музыкантов, в том числе Диамандой Галас, группами «R.E.M»., «Foo Fighters», «Heart», «The Mission» и другими. Последним проектом Джонса стала супергруппа «Them Crooked Vultures», в которую вместе с ним вошли Джош Омм и Дэйв Грол.