Գալուստ Սահակյանը օֆշորային պատմությունը կազմակերպված շոու է համարում
ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը խորհրդրանում լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ անդրադարձել է օֆշորային պատմությանը, որում ներգրավված են ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանի և գործարար Աշոտ Սուքիասյանի անունները։ Գալուստ Սահակյանը հայտարարել է, որ չի հավատում այդ կազմակերպված շոուներին։
–Չեմ կարծում՝ վարչապետը պետք է խնդիր ունենար օֆշորային գոտիներում գումար պահելու հետ: Դրանք բոլորը դեմ են կառավարությանը, վարչապետին, քաղաքական թիմին: Ընդդիմությունն էլ թիրախային է դարձնում դրանք,–ասել է ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը:
Միաժամանակ նա խոստովանել է, որ բանկային համակարգից ոչինչ չի հասկանում, բայց և պնդել է, թե Տիգրան Սարգսյանի անվան շուրջը անհեթեթ հերյուրանքներ են տարածվում։
Լրագրողների հարցադրմանը՝ հնարավո՞ր է՝ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն է Տիգրան Սարգսյանին վարկաբեկել փորձող այդ անձնավորությունը, Գ. Սահակյանը պատասխանել է.
–Ես այն գործիչը չեմ, որ կանգնեմ այստեղ, միասին բամբասենք: Դրանք շոու սարքելու խնդիր կարող են լինել: Կառավարությանը, վարչապետին, քաղաքական թիմին դեմ գործառույթներ են: Հովիկ Աբրահամյանն ու վարչապետը պայքարում են, որ ի՞նչ անեն։

Галуст Саакян считает оффшорную историю организованным шоу
Руководитель парламентской фракции РПА Галуст Саакян прокомментировал в ходе беседы с журналистами в НС историю с оффшором, в которой фигурируют имена премьера Тиграна Саркисяна, архиепископа Навасарда Кчояна и предпринимателя Ашота Сукиасяна.
«У премьер-министра не должно быть проблем с сокрытием денег на оффшорных счетах. Всё это направлено против правительства, премьера и политической команды, а оппозиция делает их своей мишенью», - отметил руководитель фракции РПА, назвав всю эту историю организованным шоу.
По его словам, он ничего не смыслит в банковской системе, но «вокруг Тиграна Саркисяна распространяется абсурдная клевета».
На вопрос одного из журналистов о том, возможно ли, чтобы человеком, который пытается скомпрометировать Тиграна Саркисяна, оказался Овик Абрамян, Саакян ответил:
«Я не тот деятель, чтобы вести сплетни. Они нужны для организации шоу. Зачем Овику Абрамяну и премьер-министру бороться друг с другом?».