Ռազմիկ Դավոյան. «Սերժ Սարգսյանն ու Իլհամ Ալիևն առաջիկա հանդիպմանը որևէ փաստաթուղթ չեն ստորագրի»
-Կարծում եմ, որ որևէ բան չի ստորագրվի,- «Ազդակ» ակումբում «7օր»-ի հարցին ի պատասխան՝ ասել է գրող, բանաստեղծ Ռազմիկ Դավոյանը։
Դեռևս բազմաթիվ կետեր կան, որոնք պետք է հակամարտող կողմերը ճշտեն՝ կարծում է նա.
-Կարող է՝ նախնական բանավոր խոսակցություններ ունենան հարցերի վերաբերյալ, բայց որ փաստաթուղթ դնեն առջները՝ ստորագրելու համար, կարծում եմ, որ չի լինի, որովհետև, իսկապես, շատ հարցեր կան ճշտելու։
Ռ. Դավոյանը նաև ասել է, որ Իլհամ Ալիևի կտրուկ հայտարարությունները զուտ Ադրբեջանի ներքին շրջանառության և սեփական ժողովրդի առջև պարծենալու համար են:
-Հանդիպման ժամանակ կերևա՝ որքանո՞վ է ինքն իր հայտարարությունների տերը և, միաժամանակ, կերևա, թե մեր նախագահն ինչքանո՞վ և ինչպե՞ս է պատասխանում դրան։ Ես հույս ունեմ, որ նա արժանի պատասխան կստանա այդ հանդիպամն ժամանակ,- ասել է Ռ. Դավոյանը։

Размик Давоян: «Серж Саргсян и Ильхам Алиев никакого документа на предстоящей встрече не подпишут»
«Думаю, что ничего подписано не будет», - отвечая в клубе «Аздак» на вопрос «7or», сказал писатель, поэт Размик Давоян.
Он считает, что пока есть множество пунктов, которые конфликтующие стороны должны уточнить.
«Наверно, они проведут предварительные беседы относительно данного вопроса, но, думаю, перед ними документов для подписания не поставят, так как, действительно, есть много вопросов для уточнения», - отметил он.
Он также сказал, что резкие заявления Ильхама Алиева лишь для внутреннего пользования и для того, чтобы гордиться перед собственным народом.
«Во время встречи станет видно, насколько он отвечает за свои заявления и, одновременно, будет видно, как наш президент  ответит на это. Я надеюсь, что во время этой встречи он получит достойный ответ», - сказал Р.Давоян.