Արեգ Գևորգյան. «Տարոն Մարգարյանն առանց Սերժ Սարգսյանի թույլատվության չի անում ոչի՛նչ»
–Արդյոք Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն առանց Սերժ Սարգսյանի թույլտվության կբարձրացնե՞ր տրանսպորտի սակագինը։
Տարոն Մարգարյանն առանց Սերժ Սարգսյանի թույլատվության չի անում ոչի՛նչ: Նրա բոլոր որոշումները կայացվում են նախագահի պաշտոնը զբաղեցնողի անմիջական վերահսկողության տակ: Տարոն Մարգարյանը չէր լինի իր պաշտոնին, եթե ունենար դույզն իսկ ինքնուրույնություն: Նրա առավելությունը մյուսների նկատմամբ հենց նրա կամակատար լինելն է: Սրա վառ ապացույցը Մաշտոցի պուրակում տեղ գտած իրադարձություններն են, երբ այսպես ասված ընտրված քաղաքապետը հրապարակայնորեն ուղղորդվում է Սերժ Սարգսյանի կողմից՝ «Տարո՛ն, սիրուն չի» արտահայտությամբ: Հիմա նույնպես քաղաքապետարանի և առհասարակ, իշխանության ցանկացած հատվածի որոշում, գործողություն պետք է ընկալել, որպես Սերժ Սարգսյանի կողմից անմիջականորեն հրահանգավորված:
Այս օրերին սկսված «վճարում ենք 100 դրամ ակցիային» միացել են այնպիսի հանրային դեմքեր և ԶԼՄներ, որոնք հայտնի են իրենց մերձիշխանական դիրքորոշմամբ։ Ինչո՞վ եք սա բացատրում։
Նպատակը մեկն է. վերահսկել բողոքի միջոցառումները՝ ժողովրդավարություն կոչվող թատրոն խաղալ, բողոքների հարվածների ուղղությունները հնարավորինս շեղել իրական պատասխանատու Սերժ Սարգսյանից, հասարակության շրջանում որոշակի հարգանք ձեռք բերել` հետագայում ընդդիմադիր դաշտում ականային գործունեություն ծավալելու նպատակով:
Այդ նույն շրջանակները թիրախը դարձնում են գծատերերին։ Արդյոք ճի՞շտ թիրախ է ընտրված։
Նույն հաջողությամբ կարելի է թիրախավորել նաև վարորդներին, ինչը անթույլատրելի է: Իհարկե գծատերերից շատերը Սերժ Սարգսյանի սպասարկուներն են և հանցագործ տարրեր են, բայց գծատերը այստեղ զրո է: Նա ոչ մի որոշում չի կայացնում, նա ուղղակի Հայաստանի թալանը կազմակերպելու գործում ևս մեկ գործիք է Սերժ Սարգսյանի ձեռքին: Պայքարի արդյունավետության և այսուհետև թե՛ թանկացումները, թե՛ մնացած այլ անարդարություններն ու ապօրինությունները բացառելու համար հարկավոր է թիրախավորել և հեռացնել երկրի թիվ մեկ հանցագործին՝ Սերժ Սարգսյանին:

Арег Геворгян: «Тарон Маргарян ничего не предпринимает без разрешения Сержа Саргсяна»
-Как, по-вашему, мог ли мэр Еревана Тарон Маргарян без разрешения Сержа Саргсяна поднять стоимость транспорта?
-Тарон Маргарян ничего не предпринимает без разрешения Сержа Саргсяна. Все его решения принимаются под непосредственным контролем занимающего пост президента человека. Тарон Маргарян не был бы на своем посту, если бы обладал хоть толикой самостоятельности. Его преимуществом, по сравнению с другими, является беспрекословное исполнение того, что ему приказали. Яркое подтверждение этому – события в сквере Маштоца, когда так называемый избранный мэр публично направлялся Сержем Саргсяном, его известными словами «Тарон джан, некрасиво». Сейчас любое решение мэрии или какой бы то ни было государственной структуры нужно рассматривать как проинструктированное Сержем Саргсяном.
-К начавшейся в эти дни акции «Платим 100 драмов» присоединились такие общественные деятели и СМИ, которые известны своей провластной позицией. Чем бы Вы это объяснили?
-Цель одна: взять под свой контроль акции протеста, чтобы разыграть постановку под названием «Демократия», попытаться максимально увести направленность протестной волны от главного ответственного – Сержа Саргсяна, а также приобрести в обществе определенное уважение, чтобы в дельнейшем развернуть на оппозиционном поле свою «минную» деятельность.
-Те же самые круги выбрали в качестве главной мишени владельцев маршрутных линий. Правильно ли она выбрана?
-С тем же успехом мишенями могут стать и водители, а это недопустимо. Конечно же, многие владельцы маршрутных линий являются прислужниками Сержа Саргсяна и криминальными элементами, но здесь они никто. Они не принимают каких-либо решений, и всего лишь являются одним из инструментов по разграблению Армении в руках Сержа Саргсяна. Чтобы борьба была эффективной, а подорожания и творящиеся несправедливости и незаконности впредь можно было исключить, нужно выбрать в качестве главной мишени и отстранить от власти преступника номер один – Сержа Саргсяна.