Լարիսա Ալավերդյան. «Ովքեր այդ սկզբունքները գրել են, գազով թունավորված են եղել»
-Այս սկզբունքները ոչ միայն իրավական դաշտի մեջ չեն դիտարկվում, այլև իրականությունից այնքան հեռու են, որ կարծես թե, հեղինակները գազով թունավորված են եղել,-«Արմատ» ակումբում խոսելով Մադրիդյան սկզբունքների մասին՝ ասել է «Ժառանգություն» խմբակցության քարտուղար Լարիսա Ալավերդյանը։
Մադրիդյան սկզբունքներում հրապարակված «Լեռնային Ղարաբաղի հարակից շրջանների վերադարձ՝ Ադրբեջանի վերահսկողության ներքո» կետի վերաբերյալ ԱԺ պատգամավորն ասել է, թե «Լեռնային Ղարաբաղի հարակից շրջաններ» հասկացություն չկա։
-Դա Հայաստանն է, Իրանը և Ադրբեջանը։ ԼՂՀ-ի հարակից տարածքներն այդ երեք պետություններն են։ Ընդհանրապես, ո՞նց կարելի է վերադարձնել այն, ինչը նրանց չի պատկանել,- նկատել է Լարիսա Ալավերդյանը։

Лариса Алавердян: «Те, кто писали эти принципы, были отравлены газом»
-Эти принципы не только не рассматриваются в правовом поле, но они так далеки от реальности, что, кажется, их авторы были отравлены газов, - говоря в клубе «Армат» о Мадридских принципах, сказала секретарь парламентской фракции «Жарангутюн» Лариса Алавердян.
Относительно опубликованного в Мадридских принципах пункта «Возвращение прилежащих Нагорному Карабаху территорий под контроль Азербайджана» депутат НС сказала, что нет понятия «прилежащие Нагорному Карабаху территории».
-Это Армения, Иран и Азербайджан. Прилежащими НКР территориями являются эти три государства. Вообще, как можно вернуть то, что им не принадлежало, - заметила Лариса Алавердян.