Սկանդալ «Ոսկե գլոբուս–2011»–ի հանձնման ժամանակ, կամ ո՞վ է Ջոլիի և Դեփի հերոսներին տափակ անվանել
Հոլիվուդի արտասահմանյան մամուլի ասոցիացիայի (HFPA)  68-րդ մրցանակաբաշխության արարողությունը աղմկահարույց է եղել, եթե չասենք՝ սկանդալային ,և  մինչև «Օսկար» խոսելու բան շատ կլինի։
«Գլոբուսները» հանձնվում են Հոլիվուդում աշխատող արտասահմանցի 82 լրագրողների կողմից։ Արարողության ավարտին նրանցից մեկն իր արդեն նախկին կոլեգաներին մեղադրել է կաշառակերության համար։ Իբր, այն փողերը, որոնցով ռեստորաններ են գնում, օգտագործում համերգների տոմսերի և այլ բարիքների համար, որպես պարգև, ասոցիացիան առաջադրում է «իր» կինոնակարները։
Հոլիվուդի արտասահմանյան մամուլի ասոցիացիան կտրականապես հերքել է մեղադրանքը, բայց այդ նորությունը մրցանակաբաշխությանը երանգ է տվել։
Իսկ կրակը բորբոքել է Ռիկի Ջերվեյզը, որն այդ օրը, ինչպես և խոստացել էր, «կրակ է վառել այնպես, կարծես թե «աշխարհի վերջն է»»։
Նրա կատակների առաջին օբյեկտները դարձել են Անջելինա Ջոլին և Ջոնի Դեփը։
-Կարծես թե այս տարի ամեն ինչ եռաչափ է եղել, բացի «Զբոսաշրջիկ» ֆիլմից։ Կատակը ամենահաջողը չէ, որովհետև ոչ ոք ֆիլմը չի  նայել, բայց, ի՞նչ արած, դա է մրցանակակիրը։ Ես ուզում եմ հերքել այդ հիմար լուրերը, թե «Զբոսաշրջիկը» առաջադրվել է նրա համար, որ հնարավորություն ստեղծի այստեղ ուրախանալ Աժելինա Ջոլիի և Ջոնի Դեփի հետ։ Դա այդպես չէ։ Լրագրողները նաև կաշառք են վերցրել։

Скандал на вручении «Золотого глобуса 2011»
В Голливуде «Золотой глобус» традиционно называют главной репетицией «Оскара». 68-я церемония вручения наград Ассоциации иностранной прессы Голливуда (HFPA) вышла громкой, если не сказать скандальной.
«Глобусы» вручаются от имени 82 иностранных журналистов, работающих в Голливуде. Накануне церемонии один из них обвинил уже бывших своих коллег во взяточничестве: мол, за деньги, походы в рестораны, билеты на концерты и прочие блага от киностудий ассоциация, выдвигает на награды «свои» фильмы.
Ассоциация иностранных журналистов категорически отвергла обвинения, но тон премии был задан. А подкинул огня ведущий Рикки Джервейз, который в тот день, как и обещал, «изрыгал огонь, как будто наступил "конец света"».
Первыми объектами его шуток стали Анджелина Джоли и Джони Депп:
«Кажется, все в этом году было трехмерным, кроме героев картины "Турист". Шутка не самая удачная, потому что никто фильм не смотрел, но что поделать -  он же номинирован. И я хочу опровергнуть эти глупые слухи, что "Турист" выдвинут только ради возможности повеселиться здесь с Анжелиной Джоли и Деппом. Это не так. Журналисты еще и взятки брали»,- сообщил Джервейз.
После того как выяснилось, что «Глобус» вручили актрисе Аннет Беннинг за роль в комедии «Детки в порядке» и Полу Джиаматти, сыгравшему в картине «Версии Барни», Джервейз пошутил: «Нет, все это произошло, потому что кое-кто в качестве взятки дал билеты на концерт Шер. Ну, скажите, какая же это взятка, ведь мы же не в 1975 году?».
Затем досталось Брюсу Уиллису, которого Рикки представил как «папу Эштона Катчера» (Катчер женат на Дэми Мур, бывшей жене Брюса Уиллиса и является отчимом троих его детей).