Փակ ճանապարհները գյուղատնտեսության համար լուրջ խոչընդոտ են
«Հայացք» ակումբում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ գյուղատնտեսության փոխնախարար Սամվել Գալստյանն ասել է, որ եթե Վրաստանի հետ ճանապարհները բաց լինեն (իսկ ինքն այդ ուղղությամբ երաշխիքներ ունի, քանի որ բանակցային գործընթացներ են ընթանում տարբեր երկրների բարձրաստիճան ղեկավարների միջև), կարող ենք մասնավորապես արտահանել 20-25 տոննա բարձրորակ ծիրան, որն ԱՊՀ երկրների և եվրոպական շուկայում լուրջ ասելիք ունի։
Նա նշել է, որ այսօր արտահանումը կատարվում է նավերով՝ փակ ճանապարհների պայմաններում, ինչը լուրջ խոչընդոտ է։

Закрытые дороги являются для сельского хозяйства серьезным препятствием
Во время встречи с журналистами в клубе «Айацк» заместитель министра сельского хозяйства Самвел Галстян сказал, что если дороги с Грузией будут открыты (а он в этом плане имеет гарантии, так как между высокопоставленными руководителями различных стран идут переговорные процессы),  в частности, мы можем экспортировать 20-25 тонн  высококачественного абрикоса, который востребован на рынках стран СНГ и Европы.
Он отметил, что экспорт  сегодня  осуществляется кораблями, в условиях закрытых дорог, что является серьезным препятствием.