Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է Եվրոպական Միության «Եռյակի» պատվիրակությանը
Հուլիսի 20-ին ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է Եվրոպական Միության «Եռյակի» պատվիրակությանը՝ Շվեդիայի ԱԳ նախարար Կարլ Բիլդտի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի և հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման հեռանկարները, Հայաստանի տնտեսական վիճակը և հատկապես համատարած կոռուպցիայի առկայությունը, ժողովրդավարության և մարդու իրավունքների ոլորտում առկա ճգնաժամը, մասնավորապես` քաղբանտարկյալների ազատ արձակման խնդիրը: Քննարկվել է նաև մարտի 1-ի սպանությունների բացահայտման հարցը:

Левон Тер-Петросян встретился с делегацией «Тройки» ЕС
20-го июля первый президент РА Левон Тер-Петросян встретился с делегацией «Тройки» ЕС во главе с министром иностранных дел Швеции Карлом Билдтом.
Во время встречи были обсуждены перспективы урегулирования Нагорно-карабахской проблемы и армяно-турецких отношений, экономическое положение Армении и особенно наличие повсеместно распространенной  коррупции, кризис в сфере демократии и прав человека, в частности, проблема освобождения политзаключенных. Был также обсужден вопрос раскрытия случаев убийств 1-го марта 2008-го года.
Во встрече принимал участие представитель центрального офиса Армянского национального конгресса  Аветис Авагян.