Ժիրայր Սեֆիլյան. «Ես այսօր խորհուրդ կտայի Սերժ Սարգսյանին՝ դադարեցնել այս կամպանիան, որ նա սկսել է հայ ժողովրդի դեմ»
-Նրանց լկտիությունը չափ ու սահման չունի։ Նրանք բացահայտ սկսել են քարոզել, որ հայրենի հող գոյություն չունի, դա մենք գրավել ենք, պետք է վերադարձնենք,- ՄԱԱ-ում ասել է «Միացում» շարժման նախաձեռնող խմբի անդամ Ժիրայր Սեֆիլյանը՝ խոսելով ՀՀ իշխանությունների և նրանց կողմից «վարձու մարդկանց» մասին.
-Ես այսօր խորհուրդ կտայի Սերժ Սարգսյանին՝ դադարեցնել այս կամպանիան, որ նա սկսել է հայ ժողովրդի դեմ։ Եթե ոչ, մենք եկող օրերին փորձելու ենք կանխել այս արշավը՝ ինչ-որ չափով ոչ ստանդարտ ձևերով։ Դրա արդյունքում նրանք շատ վատ վիճակում են հայտնվելու՝ Սերժն ու նրա մանկլավիկները։
Թե կոնկրետ որո՞նք են այդ «ոչ ստանդարտ ձևերը», Ժ. Սեֆիլյանն առայժմ չի նշել, իսկ «մենք» ասելով՝ նկատի ունի հայ ժողովրդին։
Նա նաև վստահեցրել է, որ Արցախում տիրում է «ո՛չ մի թիզ հող թշնամուն» տրամադրությունը, և եթե ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը չհայտարարի, որ պաշտոնական Երևանի վարած քաղաքականությունը հակահայ է, իսկ Սերժ Սարգսյանը՝ դավաճանական ընթացքի մեջ է, ու եթե կոչով չդիմի հայ ժողովրդին՝ «հնարավորինս շուտ ձերբազատվել այս ռեժիմից, ապա նա նույնպես մեղսակից կդառնա այդ դավաճանական ընթացքին».
-Այն օրը, որ Սերժն այնքան ճնշի Բակոյին, որ նա ստիպված լինի տարածքները հանձնելու հրաման տալ, նա Ստեփանակերտից մինչև Բերձոր՝ նախկին Լաչին, չի հասնելու։ Նրան հոշոտելու են՝ բառի բուն իմաստով։

Жирайр Сефилян: «Я бы сегодня дал Сержу Саргсяну совет остановить ту кампанию, которую он начал против армянского народа»
«Их наглости нет предела. Они открыто начали пропагандировать, что не существует родной земли, мы их завоевали и должны вернуть», - в Национальном пресс-клубе сказал инициативной группы  движения «Миацум»  Жирайр Сефилян, говоря о властях РА и «нанятых ими людях».
«Я бы сегодня дал Сержу Саргсяну совет остановить ту кампанию, которую он начал против армянского народа. Если нет, то в ближайшие дни мы попробуем предотвратить этот поход, в некоторой степени нестандартными методами. В результате этого Серж и его рабы окажутся в очень плохой ситуации», - заявил он.
Каковы конкретно эти «нестандартные методы», Ж.Сефилян пока не отметил, а говоря «мы», он имел в виду армянский народ.
Он также заверил, что в Арцахе царит настроение «ни пяди земли врагу», и если президент НКР Бако Саакян не заявит, что проводимая официальным Ереваном политика антиармянская, а Серж Саргсян идет по предательскому пути, и если не обратится к народу  с призывом «как можно быстрее освободиться от этого режима», то он тоже станет соучастником этого предательства.
«В тот день, когда Серж Саргсян окажет на Бако Саакяна такое давление, что тот будет вынужден отдать приказ о сдаче территорий, он от Спепанакерта до Бердзора (бывший Лачин) не доберется. Его растерзают, в прямом смысле слова», заявил Сефилян.