Գործարար Փայլակ Հայրապետյանը սպասում է
Գործարար Փայլակ Հայրապետյանը, ում ունեզրկման հետ են կապվում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, գործարար Աշոտ Սուքիասյանի և Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանի անունները, սպասում է Կիպրոսից վերադարձած քննչական խմբի բացահայտումներին։ «7օր»–ի հետ զրույցում նա ասել է, որ իրեն էլ տեղյակ չեն պահել՝ ինչ է հաջողվել պարզել Կիպրոս մեկնած քննչական խմբին։
Փայլակ Հայրապետյանին ունեզրկելու պատմությունն առաջինը բացահայտեց «Հետք» էլեկտրոնային պարբերականը, և, ինչպես հայտնի է, «Հետք»–ի գլխավոր խմբագիր Էդիկ Բաղդասարյանն օրերս հայտարարեց կայքը փակելու իր մտադրության մասին։
«Հնարավո՞ր է `«Հետք»–ի վրա ճնշումներ են եղել` կապված հենց օֆշորային սկանդալի հետ» մեր հարցին Փ. Հայրապետյանը պատասխանել է.
–Էդիկին ոչ մեկը չի կարա ճնշի. Էդիկն էն մարդը չի, որ ճնշվի։ Հետո մենք ոչ մեկի տունը չենք քանդել, ոչ մեկին ոչինչ չենք ասել. մենք իրականությունն ենք ասել։ Երևի տնտեսական խնդիրներ են եղել։ Հիմա գովազդելու բան էլ չկա. ո՞վ ինչ գովազդի։
Փ. Հայրապետյանը չի ցանկանում, որ «Հետք»–ը փակվի, քանի որ վստահ է՝ դա այն կայքերից մեկն է, որն «ամեն ինչ ճիշտ հաղորդում է»։

Предприниматель Пайлак Айрапетян ждет разоблачений
Предприниматель Пайлак Айрапетян, факт разорения которого связывается с именами премьер-министра РА Тиграна Саркисяна, бизнесмена Ашота Сукиасяна и архиепископа Навасарда Кчояна, ждет разоблачений вернувшейся с Кипра следственной группы. В беседе с «7or» он отметил, что ему пока не сообщили, что все-таки удалось выяснить следственной группе.
Напомним, что историю с разорением Пайлака Айрапетяна первым разоблачило электронное издание «Этк», главный редактор которого Эдик Багдасарян на днях заявил о намерении закрыть сайт «hetq.am».
На вопрос о том, не считает ли он, что на издание «Этк» было оказано давление и что связано это с оффшорным скандалом, Айрапетян ответил:
«На Эдика никто не может надавить. Это не тот человек, чтобы поддаться давлению. Кроме того, мы никому не сделали ничего плохого – мы всего лишь раскрыли правду. Наверное, это связано с финансовыми вопросами. Сайту ничего рекламировать. А что осталось, чтобы рекламировать?».
По словам Айрапетяна, ему не хотелось бы закрытия издания, так как уверен, что «Этк» является одним тем редких сайтов, «которые говорят правду».