Կառավարությունը չի՞ կատարում իր խոստումները
Լոնդոնում Հայաստանի նախկին Պատվո հյուպատոս, «Armenian institut»  կազմակերպության հիմնադիր Ռուբեն Գալչյանը «7օր»-ի հետ զրույցում խոսելով Ղարաբաղյան հակամարտության մասին՝ ասել է, թե այս խնդրից շահող դուրս կգա այն կողմը, որը ճիշտ դիվանագիտություն կբանեցնի։
-Մենք մեր ունեցածին պետք է տեր կանգնենք, մեր այսօրվա Հայաստանին տեր կանգնենք։ Խոսքս պահպանելու մասին է, չպահպանողն է, որ զիջում է։ Խոստացան, որ ազատագրված տարածքները կվերաբնակեցնեն, բայց չարեցին։ Որի՞ն օգնություն գնաց։ Կառավարության խստացածները չեն կատարվել։ Մենք մեր տունն էլ պետք է կարգի բերենք,-նշել է նախկին հյուպատոսը։
Ռուբեն Գալչյան ասել է, թե համաձայն չէ Ադրբեջանին տարածքներ զիջելուն։
- Եթե մի բան ես հանձնում, պիտի նաև պահանջես։ Եթե թույլ ես, հանձնում ես, ուձեռքիցդ գնում է, իսկ եթե խելք ունես, հանձնելու դիմաց ավելին պիտի պահանջես։ Մերոնք մինչև հիմա ի՞նչ են պահանջել. ոչինչ էլ չեն պահանջել-նշել է նա։

Правительство не выполняет своих обещаний?
Говоря в беседе с «7or» о Карабахском конфликте, бывший Почетный консул Армении в Лондоне, основатель организации «Armenian Institute» Рубен Галчян сказал, что победителем из этой проблемы выйдет та сторона, которая задействует правильную дипломатию.
«Мы должны стать хозяевами того что имеем, хозяевами нашей сегодняшней Армении. Речь идет об удержании, а не удерживает тот, кто уступает. Пообещали, что освобожденные территории будут вновь заселены, но не выполнили. Кому это пошло на пользу? Правительство не выполнило обещанного. Мы и дом наш должны привести в порядок», - отметил бывший консул.
Рубен Галчян сказал, что он не согласен с уступкой территорий Азербайджану.
«Если что-то отдаешь, то должен также и потребовать. Если слаб, то сдаешь, и упускаешь из своих рук, а если умен, то в обмен на сданное должен требовать еще большего. Что требовали наши до сих пор? Ничего не требовали», - отметил Р. Галчян.