3 մլն դրամ «Երկնքից երեք խնձոր ընկավ» հեքիաթասացության մրցույթի համար
«2014թ. պետական բյուջեի նախագծում քիչ չեն նաև աբսուրդային ծախսերը։ Ընդ որում, առաջին հայացքից անգամ նկատելի է, որ այդ գումարները հատկացվել են հետագայում «ատկատ» անելու համար։
Օրինակ՝ կառավարությունն առաջարկում է 106.9 մլն դրամ (մոտ 260 հազար դոլար) տրամադրել կառավարության գործունեության գնահատման, կյանքի որակի և համայնքային կարիքների գնահատման հետազոտություն անելու համար, իսկ ՀՀ պետական պարտքի կառավարման գործընթացի հրապարակայնության ապահովման համար տրամադրվելու է 50 մլն դրամ (123 հազար դոլար):
3 մլն դրամ էլ ցանկանում են տրամադրել «Երկնքից երեք խնձոր ընկավ» հեքիաթասացության մրցույթին: Տեսակետ կա, որ եթե այդ մրցույթին ներկայացվեն վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի` վերջին 5 տարվա ելույթները, ապա նա կշահի առաջին մրցանակը»:

На конкурс «С неба упало три яблока...» выделят 3 млн. драмов - «Жоховурд»
Газета «Жоховурд» пишет, что в проекте государственного бюджета на 2014 год немало абсурдных расходов. При этом даже с первого взгляда можно увидеть, что эти суммы выделены для дальнейшего «отката».
«Например, правительство предлагает предоставить 106.9 млн. драмов (около 260 тысяч долларов) на проведение исследований по оценке деятельности правительства, качества жизни и общинных нужд, а для обеспечения публичности процесса управления государственным долгом Армении предоставляется 50 млн. драмов (123 тысячи долларов).
3 млн. драмов хотят предоставить на проведение конкурса-фестиваля сказочников «С неба упало три яблока...». Есть мнение, что если на этом конкурсе представить выступления премьер-министра Тиграна Саркисяна за последние 5 лет, то первый приз наверняка достанется ему», - отмечает издание.