Ալեքսան Հարությունյան. «Հայաստանում հեռուստատեսային գովազդի մասին օրենքը պետք է փոխվի»
-Կարծում եմ, որ Հայաստանում հեռուստատեսային գովազդի մասին օրենքը պետք է փոխվի, պետք է ավելի խստացվի,-լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ալեքսան Հարությունյանը։
-Մենք այդ աշխատանքը նախաձեռնել ենք էկոնոմիկայի նախարարության հետ համատեղ, և կարծում եմ, որ եթե ոչ աշնանը, ապա ավելի ուշ Ազգային ժողովում այդ հարցը կքննարկվի։
Ալեքսան Հարությունյանը նշել է, թե պետք է լինեն հստակ խստացումներ.
-Այնպես, ինչպես եվրոպական երկրներում է։ Մասնավորապես Հանրային հեռուստաընկերության համար այդ խստացումները կլինեն ավելի շատ, որովհետև Հանրայինը մի մասով սնվում է նաև պետական բյուջեից և պարտավոր է ավելի խիստ սահմանափակումներ ունենալ գովազդի և՛ ժամանակի, և՛ տեսակի առումով, քան մասնավոր ընկերությունները։ Այդ խնդիրը օրենսդրական դաշտի լուծման հարց է։

Алексан Арутюнян: «Закон Армении о телевизионной рекламе должен измениться»
«Думаю, что закон Армении о телевизионной рекламе должен измениться, стать строже», - сказал во время встречи с журналистами председатель совета Общественной телерадиокомпании Алексан Арутюнян.
«Мы предприняли эту работу совместно с министерством экономики, и думаю, что если не осенью, то позднее этот вопрос будет обсужден в Национальном собрании» - сказал А. Арутюнян.
Он также отметил, что должны быть четкие ужесточения.
«Так как в европейских странах. В частности для Общественной телекомпании подобных ужесточений будет больше, поскольку данная телекомпания частично финансируется также из госбюджета и обязана иметь более строгие ограничения на рекламу, в смысле времени и вида, чем частные компании. Эта проблема должна решаться в законодательном поле».