Ցուցարարներ. «Պահանջում ենք քաղաքապետի ու նախագահի հրաժարականը»
Ինչպես բազմիցս տեղեկացրել էինք Երևանի քաղաքապետի՝ փողոցային առևտուրն արգելելու մասին որոշումը բողոքի մեծ ալիք է բարձրացել։  Փողոցային առևտրով զբաղվողներն այսօր կրկին հավաքվել էին Երևանի քաղաքապետարանի դիմաց և իրենց բողոքն էին արտահայտում տվյալ որոշման դեմ։ Ցուցարարները գտնում են, որ իշխանությունների այս որոշումը զրկելու է նրանց մի կտոր հաց վաստակելու հնարավորությունից։
-Շատերս ուրիշ աշխատանքի հնարավորություն չունենք և ուղղակի ստիպված ենք զբաղվել փողոցային առևտրով մեր ընտանիքները պահելու համար։ Թող իշխանությունները նախ աշխատատեղեր ստեղծեն, ապա նոր նման որոշումներ կայացնեն։ Նրանք մեզնից խլում են մեր մի կտոր հացը։ Ինչպե՞ս ենք պահելու մեր երեխաներին, - հայտնում էին ցուցարարները։
Նրանք նաև նշում էին, որ իրենց խոստացել էին նախ լուծել տաղավարների հարցերը և ապա միայն արգելել փողոցային առևտուրը, այնինչ դեռևս ոչ մի հարց կարգավորված չէ։ Որպես այս ամենի նպատակ նրանք տեսնում են սուպերմարկետների առևտրի շատացումը։
-20 տարի իշխանությունները երբեք չեն հոգացել մեր մասին ու միայն իրենց մասին են մտածել։ Պահանջում ենք քաղաքապետի ու նախագահի հրաժարականը։ Նրանք չեն մտածում ժողովրդի մասին։
Ցուցարարները խոստացան, որ նրանց ցույցերը կշարունակվի այնքան ժամանակ մինչև հարցին դրական լուծում չտրվի։

Демонстранты: «Мы требуем отставки мэра и президента!»
Как неоднократно сообщалось, постановление мэрии Еревана относительно запрета на уличную торговлю вызвало бурную волну протеста среди граждан. Люди, занимающиеся уличной торговлей, сегодня вновь собрались у здания столичной мэрии, выражая свой протест в связи с этим решением. По мнению демонстрантов, данное решение властей лишит их возможности «зарабатывать на кусок хлеба».
«Большинство из нас не имеет возможности работать в другом месте и поэтому мы просто вынуждены заниматься уличной торговлей, чтобы содержать наши семьи. Пусть сначала власти создадут рабочие места и затем уже принимают такие решения. Они забирают у нас наш кусок хлеба! Как мы будем держать наших детей?», - жалуются демонстранты.
Они отметили также, что им пообещали, прежде всего, решить вопросы, связанные с их прилавками, и затем уже запретить уличную торговлю, в то время как ни один вопрос не был урегулирован. Они считают, что целью всего этого является увеличение объемов продаж в супермаркетах.
«На протяжении 20 лет власти никогда не заботились о нас, лишь думали о себе. Мы требуем отставки мэра и президента - они не думают о народе!», - заявляют они.
Добавим, что демонстранты пообещали, что их демонстрации продолжаться до тех пор, пока вопрос не получит положительное решение.