«Դ!ԵՄ ԵՄ»-ն անհատական նամակներ է ուղարկել 131 ընկերությունների տնօրենների
«Դ!ԵՄ ԵՄ» նախաձեռնության ավելի վաղ հրապակված կոչի հիման վրա՝ նախաձեռնության կողմից անհատական փոստային նամակներ են ուղարկվել Հայաստանում գործող 131 ընկերությունների տնօրենների: Այս մասին հայտնում է dem.am կայքը:
Նպատակն է հորդորել և պահանջել ընկերությունների տնօրեններին, որպեսզի նրանք սատար կանգնեն իրենց աշխատակիցներին, չփոխանցեն կուտակային կեսաթոշակային վճարները, այսպես կոչված, կամուրջ հաշիվներին: Փոխարենը, հետևելով հարյուրավոր ընկերությունների օրինակին, աշխատավարձը ամբողջովին փոխանցեն աշխատակիցներին մինչև ՍԴ-ի վերջնական որոշումը: Հիշեցնում ենք, որ դրա հնարավորությունը տալիս է հունվարի 24-ի Սահմանադրական դատարանիաշխատակարգային որոշումը:

Инициатива «Я – против» отправила письма 131 компании
Инициатива «Я – против» отправила персональные почтовые письма директорам 131 действующей в Армении компании. Об этом говорится на сайте «dem.am».
Инициатива сообщает, что целью было убедить и потребовать от директоров компаний, чтобы они поддержали своих сотрудников и не переводили взносы в накопительные пенсионные фонды. Вместо этого, следуя примеру сотен компаний, полностью передавали зарплату сотрудникам до принятия Конституционным судом окончательного решения.
«Напомним, что такая возможность предоставляется решением КС от 24 января. Процесс отправки писем будет носить последовательный характер. На данный момент еще 100 писем находятся на стадии подготовки»,– говорится в сообщении.