Բումերանգը կվերադառնա, բայց առանց շամպայնի
6 տարի առաջ գործող իշխանությունը հայտարարեց Հայաստանն արագ զարգացման ճանապարհով տանելու բարեփոխումների մասին ու նետեց իր ավերիչ բումերանգը։ Հիմա այն դեպի նետողը վերադառնալու ճանապարհին է։
Ասում են՝ բումերանգը արդարության դատավորն է։ Այդպես էլ ստացվում է։ 6 տարի առաջ խոշոր գործարարը թքած ուներ մանր կրպակատերերի խնդիրների վրա, այսօր նա այդ նույն խնդիրների առաջ է կանգնել։
6 տարի առաջ «մտավորականն» ամպագոռգոռ հայտարարություններ էր անում «լյումպենի» հասցեին, այսօր նա մինչև վերջին խազը լյումպենացված է։
6 տարի առաջ միջազգային գրասենյակներում աշխատողներն ասում էին, թե իրենց աշխատավարձը թույլ է տալիս կտրվել հայաստանյան իրականությունից։ Այսօր նրանք պարտադիր կուտակային կենսաթոշակի դեմ բողոքի գործողությունների մշտական մասնակիցներն են։
6 տարի առաջ տաքսու վարորդների մասին անընդհատ անեկդոտ պատմողներն այսօր իրենք են տաքսու ղեկին։
6 տարի առաջ քաղաքական տարբեր հայացքներ, մոտեցումներ, նպատակներ ունեցող ուժերն ու գործիչները քննադատում էին միմյանց ՝ հիշեցնելով անցյալը, իսկ այսօր հայտարարում են միասնական ճակատով հանդես գալու անխուսափելիության մասին։
Մի խոսքով, 6 տարի առաջ էլ կային խնդիրներ։ Բայց դրանց պատճառները տարբեր խավերի ներկայացուցիչներ տարբեր կերպ էին ընկալում ու մեկնաբանում։ Մինչև այն պահը, երբ այսօրվա իշխանությունը նետեց իր բումերանգը։
6 տարի անցավ, վիճակը գնալով վատացավ, ու բոլորի համար պարզ դարձավ՝ որտեղից են ծնվում օր օրի աճող ու գլխիդ խփող պրոբլեմները։

Бумеранг вернется, но без шампанского
6 лет назад власти заявили о сулящем опережающее развитие Армении курсе и бросили свой опустошающий бумеранг. Сейчас он возвращается к тем, кто его забросил.
Говорят, что бумеранг – судья справедливости. Так и выходит. 6 лет назад крупному предпринимателю было наплевать на проблемы небольших ларьков, а сегодня он встал перед теми же проблемами.
6 назад «представители интеллигенции» не жалели заявлений в адрес люмпенов, а сегодня люмпенизированы оказались они сами.
6 лет назад работающие в офисах международных компаний утверждали, что их зарплата позволяет оторваться от существующих реалий. Сегодня они являются постоянными участниками направленных против внедрения обязательной накопительной пенсионной системы акций протеста.
Постоянно рассказывавшие 6 лет назад анекдоты про таксистов сегодня сами сели за баранки такси.
Представлявшие 6 лет назад различные взгляды и подходы, преследовавшие различные цели силы и деятели критиковали друг друга, напоминая о прошлом, а сегодня они заявляют о неминуемости выступления единым фронтом.
Словом, проблемы были и 6 лет назад, однако их причины представители различных слоев воспринимали и трактовали по-разному. До того момента, когда сегодняшние власти бросили свой бумеранг.
Прошло 6 лет, положение ухудшилось и всем стало ясно, откуда появляются растущие изо дня в день и всё сильнее жалящие проблемы.
Так что, дождемся брошенного вами бумеранга. И помочь вам в этом вопросе не смогут даже стволовые клетки.