Աշոցքում մեքենա է շրջվել
Պարզվել է, որ «ՎԱԶ-2106» մակնիշի 07 ԼԼ 922 պ/հ ավտոմեքենան ճանապարհի բանուկ մասից դուրս է եկել ու շրջվել, ինչի հետևանքով վարորդը՝ 1974 թ. ծնված Ա. Ասատրյանը և ուղևորը՝ 1967 թ. ծնված Միշա Հովհաննիսյանը, ստացել են մարմնական տարբեր վնասվածքներ:
Հրշեջ-փրկարարների կողմից ստանալով առաջին բուժօգնություն՝ տուժածները տեղափոխվել են Աշոցք գյուղի «Տիրամայր Նարեկ» հիվանդանոց:
Ինչպես տեղեկացնում են արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից,  Ա. Ասատրյանի վիճակը բժիշկները գնահատել են ծանր, իսկ Մ. Հովհաննիսյանինը՝ միջին ծանրության:

В Ашоцке перевернулась машина
Выяснилось, что автомашина с государственными номерами 07ЛЛ922 марки «ВАЗ-2106» вышла с проездной части дороги и перевернулась, вследствие чего водитель А.Асатрян 1974 года рождения и пассажир Миша Ованисян 1967 года рождения получили телесные повреждения различной тяжести.
Получив от пожарников-спасателей первую медпомощь, пострадавшие были доставлены в больницу «Богородица Нарек».
Как сообщили из Министерства по чрезвычайным ситуациям, положение А.Асатряна оценивается врачами как тяжелое, а М.Ованисяна - как средней тяжести.