Րաֆֆի Հովհաննիսյան. «4 քաղաքական ուժերին ուղղված քննադատությունների մի զգալի մասն ուղղորդվում է գործող իշխանության կողմից» (տեսանյութ)
«Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն անդրադարձել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հետ հանդիպմանը։ Նա նշել է՝ այն, ինչ ասել է հրապարակավ, ասել է նաև այդ հանդիպման ընթացքում։
Ինչ վերաբերում է հանդիպումը չնկարահանելուն, նա նշել է, որ դա ո՛չ գաղտնի էր, ո՛չ էլ խորհրդապահական. պարզապես սա այս վերջին շրջանում իրենց առաջին հանդիպումն էր, և կողմերը նպատակահարմար են գտել այն անցկացնել հենց այդ ձևաչափով։
–Ես այնտեղ մի անգամ եղել եմ և բարդույթ չունեմ այնտեղ գնալու։ Իսկ մոտեցումների հարցում կային որոշակի տարբերություններ, բայց կային լիքը ընդհանրություններ, և երկու կողմերը համաձայնեցին շարունակել այդ քննարկումները։ Շատ դրական էր տրամադրվածությունը, և առկա տարբերությունները, հուսով եմ, կհարթվեն,–մանրամասնել է Ր. Հովհաննիսյանը,–կարծում եմ՝ փուլային, թե փաթեթային, բոլորը գալիս են համոզման, որ պետք է ամբողջական իշխանափոխություն։
Ր. Հովհաննիսյանը նաև կարծում է, որ 4 քաղաքական ուժերին ուղղված քննադատությունների մի զգալի մասն ուղղորդվում է գործող իշխանության կողմից, բայց նաև պետք է հասկանալ, որ մեր երկրի հիմնահարցի լուծումը միայն այդ 4 քաղաքական ուժերով չպետք է լինի։
–Նրանք, ովքեր մերժում են այդ 4-ը, այլընտրանքային դեղատոմս չունեն, միայնակ չեն կարող հասնել փոփոխության։ Միաժամանակ, այդ 4–ը կարող են հիմք հանդիսանալ, բայց էլի միայնակ չեն կարող հասնել փոփոխության,–նշել է Ր. Հովհաննիսյանը։

Большая часть звучащей в адрес 4 политических сил критики направляется властью – Раффи Ованнисян (видео)
Большая часть звучащей в адрес 4 политических сил критики направляется властью  – Раффи Ованнисян (видео)
В ходе сегодняшней пресс-конференции председатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян коснулся недавней встречи с лидером партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукян.
По его словам, всё, что заявляется им публично, было высказано и в ходе данной встречи.
Говоря о том, почему не велась видеозапись встречи, Ованнисян отметил, что никакой тайны из этого мероприятия не делалось, и по причине того, что данная встреча была первой за последний период, стороны посчитали целесообразным провести ее в подобном формате.
«Один раз там я уже был, и никаких комплексов по поводу подобных посещений не испытываю. Что касается подходов, то имелись и некоторые отличия, однако было также много общего. Обе стороны согласились продолжить обсуждения. Настрой был довольно позитивным, и, надеюсь, имеющиеся разночтения будут сглажены. Думаю, что, будь это пакетный или поэтапный вариант, все приходят к тому убеждению, что нужна полная смена власти», - отметил Ованнисян.
Он также убежден, что большая часть звучащей в адрес 4 невластных политических сил критики направляется действующей властью.
«Те, кто не принимают сотрудничество четырех, не предлагают альтернативных решений и не могут добиться изменений в одиночку. Эти 4 силы могут стать основой для перемен, но добиться их поодиночке не смогут» - добавил лидер партии «Наследие».