Փայլակ Հայրապետյան. «Էդ այլանդակ Տիգրան Սարգսյանը պիտի բերդ նստի»
Ունեզրկված գործարար Փայլակ Հայրապետյանը վստահ է, որ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հրաժարականով իր գործի բացահայտման հարցում լույս բացվեց։
–Շատ լավ եղավ, որ հրաժարական տվեց, գերազա՛նց է։ Էդ Տիգրան Սարգսյանը շատ էր խանգարում գործի բացահայտմանը, բոլոր գործերին դա խանգարում էր։ Չարաշահում էր պաշտոնը, թույլ չէր տալիս, որ գործը տեղից շարժվեր,–«7օր»–ի հետ զրույցում ասել է Փայլակ Հայրապետյանը՝ ավելացնելով.
–Խի մենակ իմ տո՞ւնն ա քանդել. սաղ ժողովրդի տունն ա քանդել Տիգրան Սարգսյանը։ Ամբողջ Հայաստանը վարկերի ու հարկերի տակ է։ Ըտենց խուլիգաններն են էս երկիրը քանդում։ Հայաստանի կեսը դրա պատճառով փախավ, դրա այլանդակ հե՛րն եմ անիծել։
Փայլակ Հայրապետյանը պնդում է, որ Տիգրան Սարգսյանը պետք է քրեական պատասխանատվության ենթարկվի, անգամ եթե փախչի էլ, պիտի բռնեն, հետ բերեն։
–Չի՛ կարա փախնի. կգտնեն, կբերեն։ Դա պիտի նստի բերդ, անպայմա՛ն։ Հետո, հո մենակ իմ գո՞րծը չի։ Դրա արածը...դրա պես այլանդակ հողը չի ծնել։ Իմ ունեցածն ուղարկեց օֆշորային գոտի, մեր ժողովրդի տունը քանդեց, հիշո՞ւմ եք՝ դոլարը բարձրացրեց–իջացրեց, սաղին սարքեց ոչնչություն, ամբողջ հանրապետության վարկային քաղաքականությունը ինչ արեց՝ 2% վերցնում են, 26%–ով գյուղացուն վարկ են տալիս, սաղի տներն էսօր դրված է բանկերում։ Հայաստանի քաղաքացին էսօր ոչի՛նչ չունի, ու բոլորի հեղինակը Տիգրան Սարգսյանն է,–ասել է Փ. Հայրապետյանը։
Նա նաև կարծում է, որ վարչապետը հրաժարական տվեց ոչիշխանական 4 ուժերի ճնշման, օֆշորային սկանդալի և բազմաթիվ այլ օրինախախտումների պատճառով։
–Անպայմա՛ն պիտի Տիգրան Սարգսյանը բերդ նստի, ու ես իրանից ուզելու եմ իմ փողերը,–նշել է Փ. Հայրապետյանը։

Пайлак Айрапетян: «Эта сволочь Тигран Саркисян должна сесть в тюрьму»
Разоренный предприниматель Пайлак Айрапетян уверен, что с отставкой премьера Тиграна Саркисяна появилась надежда на раскрытие «оффшорного» дела.
«Хорошо, что подал в отставку, просто прекрасно! Этот Тигран Саркисян сильно мешал раскрытию дела. Он злоупотреблял своим положением, не позволял, чтобы дело сдвинулось с мертвой точки», - заявилв беседе с «7or» Пайлак Айрапетян, добавив:
«Думаете, он только меня разорил? Он разорил весь народ. Вся страна прогнулась под кредитами и налогами. Страну разваливают именно такие хулиганы. Полстраны из-за него уехало, будь проклята эта сволочь».
Пайлак Айрапетян уверен также, что Тигран Саркисян должен понести уголовное наказание, и, если даже он подастся в бега, возвращен в страну.
«Не может он убежать – найдут и вернут. Он должен сидеть. И потом, не одно же мое дело? Содеянное им… Подобной ему сволочи земля еще не породила. Он перевел всё мое состояние в оффшоры, разорил народ… Помните, когда он поднял и опустил курс доллара, всех разорил? А что он сделал с кредитной политикой государства? Брали кредиты по 2% и давали их крестьянам под 26%, и все их дома сейчас находятся под залогом в банках. У гражданина Армении сейчас ничего нет, и виновен во всём этом Тигран Саркисян», - отметил Айрапетян.
Он также считает, что отставка премьера произошла под давлением 4 сил, вследствие оффшорного скандала и множества других нарушений закона.
«Тигран Саркисян обязательно должен сесть в тюрьму, и я буду требовать у него свои деньги», - отметил он.