Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է Հայաստանում Լեհաստանի դեսպանի հետ
Ապրիլի 25-ին ՀՀ Առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկու հետ` վերջինիս նախաձեռնությամբ:
Հանդիպման ընթացքում, դեսպանի խնդրանքով, նախագահ Տեր-Պետրոսյանը ներկայացրել է Հայաստանում ստեղծված ներքաղաքական ճգնաժամային իրավիճակը, երկրում ժողովրդավարության և օրինականության հաստատման, տնտեսական զարգացման և սոցիալական իրավիճակի բարելավման ճանապարհին առկա խոչընդոտները: Տեր-Պետրոսյանը առաջնային մարտահրավեր է համարել իշխանությունների ոչ օրինակարգ լինելը, արտագաղթի տագնապալի ծավալները, համակարգային կոռուպցիան:
Կողմերը կարծիքներ են փոխանակել նաև տարածաշրջանային և միջազգային քաղաքականության խնդիրների, մասնավորապես ղարաբաղյան հակամարտության և հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման հեռանկարների վերաբերյալ:

Левон Тер-Петросян встретился с послом Польши
Лидер «Армянского национального конгресса», первый президент Армении Левон Тер-Петросян 25 апреля встретился с послом Польши в Армении Здиславом Рачински по инициативе последнего.
В ходе встречи, по просьбе дипломата, Тер-Петросян представил внутриполитический кризис в Армении, а также препятствия для установления в стране демократии, экономического развития и улучшения социального положения. Первым препятствием Тер-Петросян посчитал нелегитимность действующих властей, а также объемы эмиграции и системную коррупцию.
Стороны обменялись мнениями вокруг региональных и международных событий, в частности, карабахского урегулирования и перспектив нормализации армяно-турецких отношений.