ԱԺ նախագահի ընտրությանը մասնակցել են նաև Նիկոլ Փաշինյանն ու Ալեքսանդր Արզումանյանը
ԱԺ նախագահի ընտրությունն արդեն ավարտվել է։ Թեև արդյունքները դեռ պաշտոնապես չեն հրապարակվել, սակայն ՀՀԿ խմբակցությունում արդեն տոնական տրամադրություն է։
Նշենք, որ հակառակ ՀԱԿ որոշմանը՝ բոյկոտել այս ընտրությունները, դրանց մասնակցել է նաև ֆորմալ առումով ՀԱԿ անդամ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա հայտարարել է, որ եկել է դե՛մ քվեարկելու Գալուստ Սահակյանին և կո՛ղմ՝ Հրանտ Բագրատյանին։
Քվեարկությանը մասնակցել է նաև Ալեքսանդր Արզումանյանը, ով նշել է, որ Հրանտ Բագրատյանն իր 20 տարվա պայքարի ընկերն է. եթե այսօր նա պայքարում է, ապա ինքը Բագրատյանի կողքին կլինի։

Никол Пашинян и Александр Арзуманян проголосовали на выборах спикера НС
В Национальном собрании Армении завершилось голосование на выборах нового спикера парламента. Результаты пока не оглашены, однако фракция РПА уже пребывает в праздничном настроении.
Отметим, что, вопреки решению АНК бойкотировать голосование, в нем принял участие депутат от фракции Никол Пашинян. Он заявил, что пришел проголосовать против Галуста Саакяна и поддержать кандидатуру Гранта Багратяна.
Участие в голосовании принял также Александр Арзуманян, который отметил, что пришел отдать свой голос за товарища по борьбе последних 20 лет Гранта Багратяна.