Արամ Մանուկյան. «Սերժ Սարգսյանից ու ՀՀԿ-ից չազատվելն արդեն հանցագործություն է»
Այս իշխանությունից՝ Սերժ Սարգսյանից ու ՀՀԿ-ից չազատվելն արդեն հանցագործություն է: Այս մասին այսօր «Zham.am»-ի հետ զրույցում, խոսելով ներկայիս իրավիճակի մասին, ասաց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը: Նա նշեց, որ այս իշխանության մնալուց ամեն օր մոտավորապես 300-500 մարդ է լքում Հայաստանը:
«Իսկ մի օր շուտ անել իշխանափոխությունը նշանակում է մոտավորապես երեք հարյուր մարդու Հայաստանում պահել: Դրա համար ոչ թե անհրաժեշտ է փոփոխություն անել, այլ չանելը դավաճանություն է. չանելը այս երկրի ապագայի ռիսկն է, վտանգն է: Քաղաքական ուժերն ուղղակի սա՛ պետք է գիտակցեն: Ժողովուրդը բնազդով, մարմնով, իր ապրելակերպով զգում է իմ այս ասածի պահանջը, մնում է՝ քաղաքական ուժերը միավորվեն, և այս խնդիրը հնարավորինս արագ լուծեն»,- ասաց Արամ Մանուկյանը:
Նա նաև ասաց, որ իշխանափոխությունն արդեն հրամայական է, և սա ոչ թե քաղաքական խնդիր է, այլ Հայաստանի անվտանգության ու Հայաստանի ապագայի խնդիր:

Арам Манукян: «Не избавиться от Сержа Саргсяна и РПА уже будет преступлением»
Не избавиться от действующей власти – Сержа Саргсяна и РПА – уже будет преступлением. Об этом в беседе с «Zham.am» заявил секретарь парламентской фракции АНК Арам Манукян, говоря о внутриполитической ситуации в Армении. Он отметил, что каждый день пребывания действующего режима у власти обходится в 300-500 эмигрирующих из страны граждан.
«Осуществленная же на день раньше смена власти будет означать удержание примерно 300 наших граждан в стране. В этом плане нерешительность в принятии кардинальных мер будет сродни предательству. Этим мы поставим под угрозу наше будущее. Политические силы должны это осознавать. Народ нутром, уровнем жизни чувствует необходимость сказанного. Остается только, чтобы политические силы объединились и как можно раньше решили эту проблему», - сказал Арам Манукян.
По его словам, смена власти уже стала императивом, и это уже не политическая проблема, а вопрос безопасности и будущего Армении.