Հակառակորդը կրկին դիվերսիոն փորձ է կատարել
Նախօրեին ղարաբաղաադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկում դիպուկահար կրակոցով հայ զինծառայողին խոցելուց հետո, մայիսի 21-ի՝ լույս 22-ի գիշերը, հակառակորդը նույն ուղղությամբ ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձ: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական բանակի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը, դիմել են պատասխան գործողությունների և, հակառակորդին պատճառելով նշանակալի կորուստ, հետ շպրտել իր ելման դիրքերը: Ըստ նախնական տվյալների՝ ադրբեջանական կողմը տվել է առնվազն երեք վիրավոր:
Դիվերսիոն հետախուզական գործողության այլ մանրամասները ճշտվում են:
Ներկա պահին շփման գծի ողջ երկայնքով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Армия обороны НКР пресекла очередную азербайджанскую диверсию
Передовые подразделения АО НКР пресекли азербайджанскую диверсию. Как сообщает пресс-служба МО НКР, накануне после ранения снайпером армянского военнослужащего на боевом посту, расположенном на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС в южном направлении, в ночь на 22 мая противник предпринял попытку диверсионно-разведывательного проникновения на том же участке.
Передовые подразделения АО НК, вовремя зафиксировав продвижение спецотрядов азербайджанской армии, прибегли к ответным действия и, причинив противнику существенные потери, отбросили его на исходные позиции. По предварительным данным, у азербайджанской стороны минимум 3 раненых. Другие детали диверсии уточняются.
В настоящее время передовые подразделения АО НКР продолжают уверенно осуществлять поставленные боевые задачи по всему периметру линии соприкосновения.