Զ. Փոստանջյանի մտքերը երբեք Ն. Զոհրաբյանի համար դարակազմիկ նշանակություն չեն ունեցել
«Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչ Զարուհի Փոստանջյանը, ԳԱԼԱ-ի հետ զրույցում անդրադառնալով քառյակի գործունեությանը՝ նշել էր․
«Քառյակ կոչվածը այն ձեւով, որով ներկայացվում է մամուլում կամ շատ դեպքերում ընկալվում հասարակության մեջ, գոյություն չունի: Այսօր արդեն ակնհայտ է, որ այս սահմանափակ համագործակցության գործընթացը ի զորու չէ սպասարկել հայ ժողովրդի ազգային-պետական շահը»:
ԱԺ-ում ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանից հետաքրքրվեցինք, թե ինչ կարծիք ունի քառյակի անդամ քաղաքական ուժի ներկայացուցչի այս գնահատականի վերաբերյալ.
«Զարուհի Փոստանջյանի մտքերը երբեք ինձ համար դարակազմիկ չեն եղել, այդուհանդերձ, նշեմ, որ քառյակն ունի հստակ իր քաղաքական օրակարգը եւ անկախ նրանից՝ այդ քաղաքական օրակարգը տեղավորվում է Զարուհի Փոստանջյանի ճաշակի եւ ընկալումների մեջ, թե ոչ, քառյակն իր հստակ քաղաքական օրակարգով շարժվում է առաջ»,- նշեց Նաիրա Զոհրաբյանը:

Мысли Заруи Постанджян не имели для Наиры Зограбян эпохального значения
Член партии «Наследие» Заруи Постанджян в интервью изданию «ГАЛА», касаясь деятельности некоалиционной «четверки», отметила:
«Так называемой четверки в том виде, в котором ее преподносят в прессе или в большинстве случаев воспринимается обществом, не существует. Уже сегодня очевидно, что этот процесс ограниченного сотрудничества не в силах обслуживать национально-государственные интересы армянского народа».
В связи с этим издание обратилось к секретарю парламентской фракции ППА Наире Зограбян, чтобы узнать ее отношение к подобной оценке представительницы «Наследия», являющейся участницей «четверки».
«Высказанные Заруи Постанджян мысли для меня никогда не были эпохальными. Тем не менее, отмечу, что у «четверки» имеется четкая политическая повестка и, независимо от того, умещается ли эта повестка в предпочтения и восприятия Заруи Постанджян, «четверка» своей четкой политической повесткой движется вперед», - отметила Зограбян.