Վահե Հովհաննիսյան. Գագիկ Ծառուկյանը նոր քաղաքական էլիտա ձևավորելու հայտ է ներկայացրել (տեսանյութ)
«Կենտրոն» հեռուստաընկերության «Ուրվագիծ» հաղորդմանը հյուրընկալված ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վահե Հովհաննիսյանն անդրադարձել է համաժողովրդական շարժման շտաբների ձևավորմանը։
–Շտաբների բացումը շատ կարևոր է նոր մարդկանց, նոր խավեր, նոր դեմքեր, նոր տեսակետներ ներգրավելու առումով։ Գագիկ Ծառուկյանը նոր քաղաքական էլիտա ձևավորելու և հասարակությունը կոնսոլիդացնելու հայտ է ներկայացրել,–ասել է Վ. Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ ճնշումը պետք է մեծացնել օրենքով սահմանված բոլոր մեթոդներով։
–Կա՛մ իշխանությունը կատարելու է ժողորդի պահանջները, կա՛մ ճնշումը մեծացվելու է և վերածվելու է ավելի ռադիկալ գործողության,–հավելել է նա։

Ваге Ованнисян: «Гагик Царукян сделал заявку на формирование новой политической элиты»
Гостем очередного выпуска телепередачи «Урвагиц» на канале «Кентрон» стал депутат от парламентской фракции ППА Ваге Ованнисян. Главной темой обсуждения было формирование штабов общенародного движения.
«Открытие штабов очень важно в плане привлечения новых людей, новых деятелей и слоев общества. Гагик Царукян сделал заявку на формирование новой политической элиты и консолидацию общества», – сказал Ованнисян, добавив, что давление нужно наращивать всеми дозволенными законом методами.
«Либо власти выполнят требования общества, либо давление возрастет и перельется в более радикальные действия», – подчеркнул он.