Այսօր «եռյակն» աշխատանքային հանդիպում կունենա
Այսօր խորհրդարանում տեղի է ունենալու ոչիշխանական «եռյակի»՝ ԲՀԿ–ի, ՀԱԿ–ի և «Ժառանգության» աշխատանքային հերթական հանդիպումը։
Հիշեցնենք, որ երկու օր առաջ կայացած հանդիպումից հետո ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ստեփան Մարգարյանը հայտնել էր, որ քննարկվել են կազմակերպական և առաջիկա անելիքների հետ կապված հարցեր, բայց դրանց վերաբերյալ վերջնական որոշումը կհայտարարվի այսօր։
Կուսակցությունների ներսում ներքին քննարկումների հարց է առաջացել։ Կան առաջարկություններ հանրային միջոցառումների ձևի և բովանդակության վերաբերյալ, և դրանք պետք է քննարկվեն կուսակցությունների ներսում։ Համոզված եմ այսօրվա մեր քննարկումից, որ վերջնական կոնսենսուսի կգանք բոլոր հարցերի շուրջ։ «Եռյակը» շարունակելու է իր գործունեությունը։ Ի հեճուկս շատ ցանկացողների՝ ասեմ, որ «եռյակը» չի պառակտվի,–նշել էր Ս. Մարգարյանը։

Сегодня состоится рабочая встреча невластной «тройки»
Сегодня в парламенте Армении состоится очередная рабочая встреча невластной «тройки» (ППА, АНК и «Наследие»).
Напомним, что в ходе предыдущего заседания «тройки» 10 ноября обсуждались организационные вопросы, а также предстоящие совместные шаги, окончательное решение по которым предстоит принять сегодня.
«По данным вопросам должны пройти внутрипартийные обсуждения. Есть предложения относительно формы и содержания публичных мероприятий, и они должны быть обсуждены внутри партий. После сегодняшнего обсуждения я убедился в том, что мы придем к окончательному консенсусу по всем вопросам. «Тройка» продолжит свою деятельность. Вопреки чаяниям недоброжелателей, «тройка» не расколется», - отметил тогда депутат от фракции ППА Степан Маргарян после заседания.