Լավրովն ու Քերրին դեկտեմբերի 15-ին կհանդիպեն Հռոմում
ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը և պետքարտուղար Ջոն Քերրին երկուշաբթի կհանդիպեն Հռոմում։ Այս մասին ուրբաթ երեկոյանհաղորդել է ԱՄՆ պետքարտուղարության մամուլի ծառայության փոխղեկավար Մարի Հարֆը։
Նրա խոսքերով՝ հանդիպմանը դիվանագետները քննարկեն իրավիճակը Մերձավոր Արևելքում, այդ թվում՝ Իսրայելում, Արևմտյան ափին, Երուսաղեմում, տարածաշրջանում վերջին իրադարձությունները, ինչպես նաև՝ ՄԱԿ–ի ընթացիկ իրադարձությունները», որոնք վերաբերում են պաղեստինա–իսրայելական հակամարտությանը։
Բացի այդ, Ռուսաստանի և ԱՄՆ–ի արտաքին քաղաքականության գերատեսչությունների ղեկավարները կքննարկեն Ուկրաինայի և Սիրիայի հարցերը։

Лавров и Керри проведут 15 декабря встречу в Риме
Министр иностранных дел России Сергей Лавров и госсекретарь США Джон Керри проведут в понедельник, 15 декабря, встречу в Риме. Как передает ТАСС, об этом накануне вечером сообщила заместитель начальника пресс-службы Госдепартамента США Мари Харф.
По ее словам, «госсекретарь США Керри встретится с министром иностранных дел Лавровым в Риме в понедельник, чтобы обсудить ситуацию на Ближнем Востоке, включая недавнее развитие событий в Израиле, на Западном берегу (реки Иордан), в Иерусалиме и регионе (в целом), а также текущие инициативы в ООН», касающиеся палестино-израильского конфликта.
Кроме того, руководители внешнеполитических ведомств России и США «обсудят Украину и Сирию», добавила Харф.