Կոմանդոս. «Մեր բանակի մասին ոչինչ չկա գրված»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադևոսյանը (Կոմանդոս) նախ բանակի կազմավորման 19-րդ տարեդարձի կապակցությամբ բոլորին շնորհավորել է և ասել, որ այսօրվա բանակի կորիզը այն կամավորականներն են, ովքեր 1990-ականներին անձնվիրաբար պաշտպանում էին Արցախը։
-Այօր ադրբեջանցիները քարոզչություն են տանում ու սուտ տեղեկատվությամբ են լցնում դաշտը։ Ինչո՞ւ մենք այսօր չենք բարձրաձայնում այն ճշմարտությունը, որ պատերազմի տարիներին մենք ընդամենը պաշտպանում էինք մեր հայրենիքը, իսկ հարձակվողն ու պատերազմ հրահրողը ադրբեջանցիներն են։ Ես չեմ հասկանում, թե ինչո՞ւ այս մասին գրականություն չի ստեղծվում,-ասել է նա։
Ըստ Կոմանդասի՝ պետք է ներկայացվի այն ողջ պատմությունը, որի հիմքի վրա ստեղծվել է հայոց կանոնավոր բանակը։
-Բանակի մասին ոչինչ չկա գրված։ Մենք ճանապարհ ենք անցել, բայց ոչինչ չունեք այդ մասին ասված։ Ով ինչ ուզում է՝ գրում է։ Պետական մակարդակով ոչինչ չի արվում։ Հիմա մայիսին էլ Շուշիի ազատագրման տոնը կնշենք, բայց մինչև հիմա ո՞վ է կարդացել այդ մասին, դրա մասին ո՞վ է գրել, ո՞վ գիտի մանրամասն՝ ի՞նչ է կատարվել Ղարաբաղում։ Պետք է պետական մակարդակով ամեն ինչ արվի, այլ ոչ թե անհատները պատվիրեն, որպեսզի մեր իսկ ճշմարտությունը թերի չներկայացվի,-ասել է նա։

Командос: «О нашей армии ничего не написано»
На встрече с журналистами генерал-майор Аркадий Тер-Тадевосян (Командос), во-первых, поздравил всех с 19-летием образования Вооруженных Сил РА, отметив, что костяк сегодняшней армии составляют добровольцы, самоотверженно защищающие Арцах в  90-ые годы.
«Сегодня азербайджанцы осуществляют пропаганду, распространяя ложную информацию. Почему мы не заявляем о той истине, что в годы войны мы лишь защищали свою родину, а нападающей стороной и страной-агрессором был Азербайджан? Я не понимаю, почему нет литературы об этом», - отметил он.
По словам Командоса, должна быть представлена вся история, на основе которой формировалась армянская регулярная армия.
«О нашей армии ничего не написано. Мы прошли путь, но об этом ничего не сказано. Кто что хочет, то и пишет, но на государственном уровне ничего не осуществляется. В мае мы будем отмечать годовщину освобождения Шуши. Но кто до сих пор читал что-то об этом, кто писал, кто знает подробности того, что происходило в Нагорном Карабахе? Необходимо сделать всë возможное на государственном уровне, а не на уровне частных лиц, чтобы истина не была представлена искаженно», - добавил Командос.