Մալազիական «Բոինգի» անհետացման աղմկահարույց վարկած
Ավիափոխադրող ընկերություններից մեկի նախկին ղեկավար Մարկ Դյուգենը հայտարարել է, որ «Մալազիական ավիաընկերության» MH370 չվերթն իրականացնող և մարտի 8–ին անհետացած ինքնաթիռը հանարավոր է՝ կործանվել է ամերիկյան զինվորականների կողմից։ «Россия 24»–ը հաղորդում է, որ Դյուգենն իր անձնական հետաքննությունն է իրականացրել, և հանգել եզրակացության, որ ինքնաթիռն ընկել է Հնդկական օվկիանոսը՝ Դիեգո–Գարսիա կղզուց ոչ հեռու, որտեղ և գտնվում է ԱՄՆ ռազմակայանը։ Դյուգենի պնդմամբ՝ դրա ականատեսն են եղել մի քանի մարդ, այդ թվում՝ մի ձկնորս։
Ավիափոխադրող ընկերություններից մեկի նախկին ղեկավարի կարծիքով՝ ամերիկացիները կործանել են ինքնաթիռը, երբ այն մոտենալիս է եղել կղզուն. նրանք, հնարավոր է, ենթադրել են, թե օդանավը գրավել են ահաբեկիչները, և այն, 2001թ. սեպտեմբերի 11–ի սցենարի կրկնությամբ, գալիս է խոցելու ռազմաբազան։ Ավելի ուշ, հասկանալով իրենց սխալը, ամերիկացի զինվորականները կա՛մ ինքնուրույն, կա՛մ Պենտագոնի հավանությամբ «մաքրել» են հետքերը։
Հիշեցնենք, որ անհետացած ինքնաթիռում 227 ուղևոր և անձնակազմի 12 անդամ էր գտնվում։ Նրանք բոլորն էլ համարվում են զոհված։

Сенсационная версия исчезновение малайзийского «Боинга»
Бывший глава одного из авиаперевозчиков Марк Дюгэн заявил, что рейс MH370 авиакомпании «Малайзийские авиалинии» выполнявший перелет по маршруту Куала-Лумпур – Пекин и бесследно исчезнувший в ночь на 8 марта, мог быть сбит американскими военными.
Дюгэн провел собственное расследование и пришел к выводу, что самолет рухнул в Индийский океан неподалеку от острова Диего-Гарсия, на котором находится военная база США, сообщает телеканал «Россия 24».
По утверждению Дюгэна, очевидцами происшествия были несколько человек, в том числе, рыбаки, выходившие в ту ночь на промысел. По мнению бывшего главы компании-авиаперевозчика, американцы сбили самолет, когда тот начал приближаться к острову. Они могли посчитать, что борт захвачен террористами и пойдет на таран военной базы по сценарию атаки 11 сентября 2001 года. Позже, осознав свою ошибку, американские военные либо самостоятельно, либо с одобрения Пентагона, якобы, замели следы.
Как сообщалось, на борту бесследно исчезнувшего авиалайнера находились 227 пассажиров и 12 членов экипажа. Все они считаются погибшими.