Կոնգրեսի մեկնաբանությունը Գագիկ Ծառուկյանի նախաձեռնած հավաքի վերաբերյալ
Հունվարի 20-ին Գագիկ Ծառուկյանը հրավիրելու է ոչ իշխանական քաղաքական ուժերի, հասարակական կազմակերպությունների, քաղաքացիական նախաձեռնությունների և շարժումների խորհրդաժողով: Այս կապակցությամբ ilur.am-ը դիմել է Հայ Ազգային Կոնգրեսի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանին:
-Պարոն Մուսինյան, ի՞նչ կասեք Գագիկ Ծառուկյանի նախաձեռնած հունվարի 20-ի խորհրդաժողովի մասին, և արդյո՞ք Կոնգրեսը մասնակցելու է այդ հավաքին:
-Ինչպես հայտնի է, Գագիկ Ծառուկյանը և ԲՀԿ-ն, բացի Եռյակից, խորհրդակցությունների շարք են սկսել քաղաքական այլ ուժերի, հասարակական կազմակերպությունների և քաղաքացիական նախաձեռնությունների ներկայացուցիչների հետ: Հունվարի 20-ին հայտարարված հավաքն էլ այդ շարքի հերթական միջոցառումներից է, ինչի մասին մեր գործընկերները մեզ նախապես տեղյակ էին պահել: Ինչ վերաբերում է մեր մասնակցությանը, ապա մենք ԲՀԿ-ի հետ համագործակցում և խորհրդակցություններ ենք անցկացնում երկկողմ կամ Եռյակի ձևաչափերով:

Комментарий АНК в связи с созываемой Гагиком Царукяном конференцией
20 января председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян созовет конференцию с участием политических сил, общественных организаций, гражданских инициатив и движений. В этой связи «ilur.am» обратился за комментариями к пресс-секретарю партии «Армянский национальный конгресс» Арману Мусиняну.
-Господин Мусинян, что Вы можете сказать о созываемой 20 января Гагиком Царукяном конференции, и примет ли Конгресс участие в этом мероприятии?
-Как известно, Гагик Царукян и ППА, кроме формата «тройки», проводят также ряд консультаций с другими политическими силами и гражданскими инициативами. Запланированная на 20 января конференция является одним из ряда подобных мероприятий, о чем наши партнеры проинформировали нас заранее. Что касается нашего участия, то мы сотрудничаем с ППА и проводим совместные консультации в двустороннем формате или в рамках «тройки».